نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: آثار باستانی و گردشگری ، اگر خوب مدیریت شوند می تواند حرف اول را در رونق اقتصادی بزند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در دیدار مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با آیت الله علماء ، بر لزوم مدیریت بهینه آثار باستانی استان کرمانشاه برای جذب بیشتر گردشگر تأکید شد.
امام جمعه کرمانشاه افزود: باید با مدیریت درست و علمی آثار تاریخی ، باستانی و گردشگری را به مراکزی جهت جذب گردشگر تبدیل کرد تا با در آمد زایی هنگفتی که دارد اقتصاد استان را سرو سامان داد.
وی تأکید کرد: در آمد برخی کشور ها از طریق جاذبه های گردشگری آن به دست می آید و این قبیل کشور ها ، جزء کشور های پیشرفته می باشند.
آیت الله علماء پیرامون ضرورت شناسایی و بهره برداری از پتانسسیل های خوب گردشگری استان کرمانشاه تصریح کرد: خوشبختانه استان کرمانشاه هم جزو استان هایی است که اماکن توریستی آن بسیار بالا می باشد و باید از این موقعیت های ویژه استفاده مطلوب را به عمل آورد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با انتقاد از عدم مدیریت جاذبه های گردشگری استان گفت: برخی آثار تاریخی استان ما در دنیا بی نظیر است، که متأسفانه این همه موقعیت درآمد زایی مغفول مانده است، اگر برخی از این ابنیه تاریخی را سامان دهند و بتوانند با تبلیغات خوب آن را معرفی کننند می تواند درآمد بالایی داشته و باعث رفع مشکل بیکاری جوانان باشد.