نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: آمریکا مسبب همه عملیات های تروریستی و ترور های شخصیت ها علیه ایران است و یا این کار را به طور مستقیم و یا در پشت پرده انجام می دهد.

حضرت آیت الله “مصطفی علما” روز سه شنبه در بزرگداشت شهدای ترور استان با عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی، گفت: آمریکا از همان ابتدای انقلاب افراد خاص و تاثیر گذار در کشور را هدف قرار داد که می توان به شهید بهشتی ، شهید مطهری ، شهید مدنی ، شهید اشرفی اصفهانی ، شهید دستغیب و … اشاره داشت که هدف او پا نگرفتن انقلاب بود.
وی افزود: پس از آن که با ترور های فراوانی که در کشور توسط عوامل جنایتکار خود مانند منافقین به هدف خود نرسید ۸ سال جنگ تحمیلی را برای متوقف کردن انقلاب بر کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرد.
وی گفت: پس از آنکه جنگ تحمیلی که با پشتوانه آمریکا و همه کشورهای قدرتمند جهان به سمت پیروزی های ایران و پیشروی های او می رفت برای توقف قدرت روز افزون جمهوری اسلامی ایران در این جنگ به شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایران با ۲۹۰ مسافر از جمله ۶۶ کودک اقدام کرد و جنایت وحشتناکی را به راحتی در مقابل دیدگان جهانیان انجام داد.
وی افزود: همه این جنایات و توطئه های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در نهایت به این منتهی شده است که امروز جمهوری اسلامی ایران پیشرفته ترین پهباد آمریکا را بر فراز خلیج فارس با سیتسم پدافند تولید داخل سرنگون می کند.
وی گفت: این انقلاب با خون پاک جوانان بسیاری آبیاری شده است ازین رو نه تنها این توطئه ها و جنایات مانع راه انقلاب اسلامی نشده است بلکه همان ها خود به نقطه قوت و اقتدار این نظام تبدیل شده است همانطور که دفاع مقدس به زمینه استقلال و خودکفایی کشور در تجهیزات مدرن نظامی شده است.