نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: با آگاهی و بصیرت اختلاف نظر ها از بین رفته و وحدت بوجود می آید.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه آیت الله “مصطفی علماء” در همایش روحانیون و نخبگان منطقه اورامانات که با حضور سردار عظیمی ، فرمانده قرارگاه نجف، ماموستا بهمنی رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج و تعدادی از روحانیون و صاحب نظران استان کرمانشاه در شهرستان روانسر برگزار شد، گفت: علمای بزرگ اسلام همواره وحدت آفرین بوده اند و همگان را به حفظ عنصر وحدت دعوت نموده اند.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اهمیت وحدت افزود: اگر مسلمانان بصیرت ، تفکر و دوری از تعصب را سرلوحه کارهای سیاسی و اجتماعی خود قرار داده و از اختلاف بپرهیزند، خیلی سریع نورانیت و عظمت نهفته در دین مبین اسلام هویدا شده و ید واحده اسلامی استکبار جهانی را برای همیشه از صحنه خارج خواهد کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با استناد به سخنان امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری( مدظله العالی) تاکید کرد: حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همواره بر اهمیت بصیرت و آگاهی بخشی به قاطبه مردم خصوصا جوانان تاکید دارند و این وظیفه ما روحانیون است که منویات رهبر معظم انقلاب را به منصه ظهور رسانده و جامعه را نسبت به توطئه های شوم دشمنان اسلام و امت اسلامی آگاه نماییم.
این استاد حوزه های علمیه تصریح کرد: اگر فحوای سخنان ما تکیه بر وحی داشته باشد، هیچ اختلافی باقی نمی ماند، زیرا خداوند متعال راه ها را برای اهل ایمان ترسیم فرموده ، لذا ما باید بصیرت و آگاهی را در جامعه نهادینه نماییم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: اصول اسلام یکی است و همین اصول می تواند وحدت بخش باشد، در فروع اختلاف طبیعی است، مهم پایه های اصلی است که باید این پایه های اصلی را حفظ کنیم.
امام جمعه کرمانشاه خاطر نشان ساخت: امام راحل(ره) مگر چه داشت که آن همه عظمت آفرید و دنیا را تکان داد ، او محور وحدت را همواره به عنوان سد استوار در مقابل هجوم سیاسی ، نظامی و فرهنگی استکبار مهم می دانست و در حال حاضر هم مقام معظم رهبری( مدظله العالی) هر زمانی که سخنرانی دارند معادلات جهانی متأثر از سخنان معظم له قرار می گیرد.
وی با اشاره به عظمت خون های مطهر شهدای سنی و شیعه گفت: شهدای سرافراز ما برای حفظ و اعتلای نظام اسلامی سرمایه گذاری نمودند و با بذل جان خود جامعه را به سوی وحدت سوق دادند و از پرتو خون مطهر شهدا خورشید انقلاب اسلامی همواره در جهان تلالو دارد.
امام جمعه کرمانشاه وحدت را رمز شکوفایی استعداد ها دانست و افزود:اگر این خیل عظیم مسلمانان بصیرت داشته باشند، هماهنگی و وحدت کلمه داشته باشند ، ببینید چه اتفاقی می افتد ، چه عظمتی خلق می شود، چه شکوفایی پدید می آید و این موهبت عظیم و همه جانبه با آمدن روحانیون به میدان اتفاق می افتد.
گفتنی است قبل از سخنان آیت الله علما ، ماموستا بهمنی رئیس مرکز بزرگ اسلامی سنندج طی سخنانی ، با اشاره به آیات قرآن کریم بر حفظ وحدت به عنوان حرکتی مهم و اساسی تاکید کرد و گفت: علمای بزرگ سنی و شیعه راه را برای ما روشن کرده اند، بنابراین باید با دوری از تعصب پشت سر مقام معظم رهبری حرکت نماییم.
سردار عظیمی فرمانده قرارگاه نجف اشرف هم طی سخنانی به شرارت دشمن طی سالیان گذشته و ناکامی او در همه عرصه ها اشاره کرد و گفت: رمز پیروزی ملت ایران عملکرد مطلوب ملت بر محور وحدت بوده است.