نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: استعمار نرم و خزنده باور های ما را نشانه گرفته است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در دیدار مسوول بسیج اساتید کشور که به اتفاق تنی چند از اعضای بسیج اساتید استان کرمانشاه با آیت الله علماء صورت گرفت ، بر ضرورت آموزش سبک زندگی ایرانی ، اسلامی تأکید شد.
امام جمعه کرمانشاه گفت: سبک زندگی ایرانی/ اسلامی، تمام اقشار مختلف مردم را در بر می‌گیرد، لذا باید برنامه ای جامع برای آحاد مردم تهیه شود.
وی افزود: غربی ها سعی دارند سبک زندگی ما را عوض کنند، که البته تا حدودی موفق هم بوده اند، سبک معماری، لباس، خانه داری، پوشش تمام این ها اسیر همین سبک غربی است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تأکید کرد: انگلیس از دیرباز در صدد تغییر نگرش ما به زندگی بوده است، اگر سبک زندگی را عوض کردند خیلی چیزها عوض می شود و خیلی مصائب را به همراه دارد، باید بدانیم تغییر به مرور زمان حادث می شود،
آیت الله علماء با اشاره به نقش دانشگاه در این فرهنگ آفرینی خاطر نشان ساخت: اساتید دانشگاه باید روشنگری و راهکار ارائه دهند، ما تصدیق می کنیم دانشگاه های ما، بچه های ما خیلی خوبند،اما آن ها جوانان ما را رها نمی کنند.، لذا باید طوری تربیت کنیم که بچه مسلمان از دانشگاه بیرون بیاید، زیرا وقتی جوانی بر اساس اعتقادات تربیت شد، می تواند مدیریت کند و حرکت آفرینی داشته باشد.