نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: آتش زدن اموال مردم و بیت المال کار سیاسیون و مردم عادی نیست، بلکه دست های پلید استکبار در میان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کرمانشاه آیت الله علما در نشست هم اندیشی روحانیون شیعه و سنی استان کرمانشاه که با حضور ائمه جمعه و جماعت اهل تسنن و تشیع و همچنین برخی مسئولین استانی در منطقه ریجاب برگزار شد. گفت: دشمنان گفته اند، برای برپایی آشوب های اخیر دو سال و نیم برنامه ریزی کرده اند، حال سوال اینجاست ظرف این دوسال مسؤولین ما کجا بودند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به رسالت روحانیون شیعه و سنی افزود: همدلی و همراهی روحانیون شیعه و سنی بسیار ارزشمند است، ضمن این که وظیفه ما روحانیون است که ذهن جوانان را با واقعیات انقلاب اسلامی آشنا نماییم.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره ضرورت راهنمایی و ارشاد جوانان تاکید کرد: جوانان می توانند تاثیر شگرفی بر پدیده های اجتماعی بگذارند، پس بر ماست که به این واکنش های آنان پاسخ دهیم و راه درست از نادرست را به آنان آموزش دهیم.
آیت الله علما تصریح کرد : در اغتشاشات اخیر ، دست بیگانگان در میان بود، زیرا سیاسیون و افراد عادی به هیچ عنوان به بیت المال و سایر همشهریان تعدی نمی کنند.
وی خاطر نشان ساخت: برنامه استکبار برای ایران ، سوریه و عراق به یک شکل می باشد، لذا مسؤولین باید بیدار و هوشیار باشند، زیرا سران معاند نظام اسلامی اعتراف کردند، که برای جریان اغتشاشات اخیر برنامه ریزی مفصلی داشته اند، لذا باید همه ما اذهان مردم و خصوصا جوانان را با ماهیت شکست خورده استکبار و معاندان آشنا سازیم.
امام جمعه کرمانشاه افزود: بر ماست که سفت و محکم قضایا را مواظب باشیم و مراقبت نماییم، زیرا در این گونه موارد مردم عادی بیشترین ضرر را متحمل می شوند.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به تاکید پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به نمایندگان خود پیرامون اهمیت آموزش به مردم و ضرورت بالا بردن هوشیاری و بصیرت مردم بیان داشت: قرآن کتاب زندگی و اخلاق ماست، و.پیامبر همواره تاکید دارند که اسلام را خوب تعریف کنیم، و اسلام را خوب آموزش دهیم، ، حضرت اصرار دارند به نفوذ اسلام و این که حقایق اسلام و حقیقت و جوهر اسلام را معرفی کنیم.
آیت الله علما با تشکر از ورود به موقع مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در این حوادث اخیر ، به موقع ورود کردند و خوشبختانه با دستور ایشان بود که حساب مردم عادی و اغتشاشگران از هم جدا شد.
گفتنی است قبل از سخنان آیت الله علما، تنی چند از ائمه جمعه استان پیرامون ضرورت حفظ وحدت بین اقشار مختلف مردم سخنانی ایراد کردند.