نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: امام خمینی(ره) ما را با هویت اسلامی و الهی آشنا نمود.

به گزارش روابط عمومی دفترنماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در آیین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که به همت سپاه حضرت نبی اکرم(ص) پیش از ظهر امروز برگزار شد، آیت الله علماء از امام خمینی(ره) به عنوان خورشید و اقیانوسی یاد کرد که کشف عظمت آن ناممکن است.
امام جمعه کرمانشاه گفت: انقلاب اسلامی ایران تحت رهبری امامین انقلاب با قوت و قدرت پیش می رود و دنیا را به تدریج متأثر خواهد کرد، زیرا ماهیت این انقلاب، الهی و اسلامی است و امام راحل افتخار می کند به این که ما تابع معصومین(ع) هستیم لذا این انقلاب الهی است و متکی به محکمترین جایگاه است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: نسیم روح بخش انقلاب اسلامی ایران به فضل الهی جهان را متأثر خواهد کرد، زیرا توان این انقلاب، متکی به حضور مردم در صحنه های مختلف سیاسی و اجتماعی است.
وی تأکید کرد: امروز همه ما واقفیم که یکی از کارهای امام این بود که ما را به هویت قدرتمند اسلام هدایت کرد و از این نظر رهبری امام راحل در عالم بی نظیر است، امام راحل علاوه بر ایران، الگویی بی نظیر برای عالم اسلام و جهان شد وهم او بود که ما را به هویت اسلامی رجعت داد و به ملت ایران قدرتی را القا نمود که توانستند ۸ سال با دنیا بجنگند و پیروز میدان شوند.
آیت الله علماء با دعوت از حضار برای تعمق بیشتر تصریح کرد:آیا فکر کرده ایم با کدام قدرت ما به این همه عظمت دست یافتیم؟ باید بدانیم، استقلال و روی پای خود ایستادن هزینه دارد و ملت ایران با سرافرازی با مدیریت امام راحل و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) این هزینه ها را پرداخت کرد و امروز این شما هستید که آمریکا را زیر چکمه های خود قرار داده اید.
ایشان با مقایسه انقلاب اسلامی ایران با قیام حضرت سید الشهدا(ع) خاطر نشان ساخت: حضرت سید الشهدا(ع) موضع خودش را تعیین کرد و فرمود «من برای احیای دین جدم قیام می کنم»، لذا کسی که برای خدا حرکت می کند ضرر در کارش و در برنامه اش نیست زیرا این اسلام است که کاربرد دارد و امروز همگان می دانیم که دنیای استکبار از اسلام سیلی خورده است بنابراین تا زمانی که بتوانیم انقلاب را با محتوای اسلامی نگه داریم ، خطری ما را تهدید نمی کند.
امام جمعه کرمانشاه افزود: ببینیند چقدر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ملاک های انتخابات را بر مبنای اسلام تذکر می دهند، چرا توصیه می کنند که پای صندوق ها برویم؟ زیرا وقتی پای صندوق های اخذ رای می رویم در واقع ما به اسلام و استقلال و قدرت کشور خود رأی می دهیم.
آیت الله علماء در خصوص اهمیت شرکت مردم در انتخابات افزود: باید ملاک ها را خوب دقت کنیم و ملاک انتخابمان اسلام باشد و این همان مورد بسیار حساسی است که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بار ها تذکر می دهند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه یادآور شد: ما کشوری ثروتمند هستیم وبرخی از معادن ما جایگاه اول دنیاست، لذا باید با انتخاب فردی اصلح، مدیر، پاک و مدبر، جایگاه واقعی ملت بزرگ ایران را به آن ها بازگردانیم، و باید هر کدام از ما یک ستاد باشیم، و یکدیگر را تشویق به شرکت در انتخابات کنیم و واقف باشیم ایران به برکت حضور مردم قدرتمند است.
امام جمعه کرمانشاه پیرامون انتخاب آگاهانه و حداکثری گفت: همه باید حقانیت خود را در انتخابات فریاد بزنیم، زیرا دِین شهد ا بر گردن ماست، و در فردای قیامت باید پاسخگویی شهدایی باشیم که برای انقلاب اسلامی جان خود را تقدیم کردند.