نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: امروز هدف اصلی دشمن ضربه به اسلام است، لذا باید بیش از پیش هوشیار باشیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، در آیین معارفه امام جمعه اهل سنت شهر کرمانشاه که با حضور آیت الله علماء و با شرکت ائمه جمعه استان، علما و برخی مسوولین لشکری و کشوری در محل حسینه امام خمینی(ره) دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، آیت الله علماء بر وحدت اصولی بین علمای شیعه و سنی به عنوان اصلی مترقی و با برکت تأکید کرد.
امام جمعه کرمانشاه با تقدیر از تلاش های مرحوم ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه فقید شهر کرمانشاه، برای ماموستا عبد الرحمن مرادی امام جمعه جدید اهل سنت شهر کرمانشاه آرزوی موفقیت نمود و افزود: اگر می خواهیم منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را به عالی ترین شکل اجرا نماییم تا استان به عنوان یکی از استان های موفق در خصوص وحدت شیعه و سنی مطرح شود، باید دشمن مشترک که همان استکبار جهانی است را بشناسیم و به جوانانمان معرفی کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه از حرکت و قیام امام حسین (ع) به عنوان تقابل حق و باطل نام برد و تصریح کرد: امام حسین( ع) با یزید خصومت شخصی نداشت، آن چه که راه امام (ع) را از یزید و یزیدیان جدا می نمود همان اصول اسلام و احیای دین جد خود پیامبر اسلام(ص) بود و همین تقابل تاریخی حق و باطل است که در زمان حیات تمام پیامبران(ع) مطرح بوده است.
آیت الله علماء خاطر نشان ساخت: امروز دشمن از قدرت نفوذ اسلام می ترسد، همان قدرتی که امام راحل با آن، استکبار را به زانو در آورد و همان عظمتی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را به عنوان مقتدر ترین رهبر در تمام جهان مطرح می کند و در سالیان گذشته با یک فتوای میرزای شیرازی بر علیه تحریم تنباکو انگلیس را به زانو در می آورد، لذا باید همگان قدر این موقعیت را بدانیم و همواره شکر گذار این موهبت بی بدیل کشور و نظام باشیم.
گفتنی است در این مراسم ماموستا ملا عبدالرحمن مرادی امام جمعه اهل سنت کرمانشاه طی سخنانی با تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) گفت: امام حسین(ع) امامی بود که رسول خدا(ص) در باره او فرمودند« حسین از من است و من از حسینم هر کس اورا دوست بدارد من را دوست داشته است و هر کس با او دشمنی ورزد با من دشمنی کرده است».
وی از نماز جمعه به عنوان یکی از جلوه هاب بی بدیل اسلام یاد کرد و افزود: خدای را شاکرم که این موقعیت را به من عطا فرمود زیرا نماز جمعه جایگاهی برای بسیج نیروها و وحدت نظر اندیشه ها می باشد.
شایان ذکر است سردار عظیمی فرمانده قرارگاه نجف هم، طی سخنانی گفت: اهل سنت استان کرمانشاه در مواجه با استکبار جهانی از ابتدای انقلاب اسلامی با بصیرت عمل کردند و همواره در خدمت نظام بوده اند.