نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: جمهوری اسلامی ایران با مکتب حضرت سیدالشهداء علیه السلام پیوند خورده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، آیت الله علما در مراسم عزاداری فرماندهان و پرسنل قرار گاه نجف اشرف؛ نبرد حق و باطل را تقابلی همیشگی و تاریخی دانست که از ابتدای خلقت وجود داشته است.
‌امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فلسفه بعثت پیامبران الهی افزود: موضع پیامبران و معصومین علیهم السلام، موضع تذکر و بیداری و تربیت انسان هاست، وگرنه پاکی و درستی در سرشت آدمی به ودیعه گذاشته شده است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تاکید کرد: فلسفه قیام امام حسین علیه السلام احیای دین جدش رسول الله (ص) است و زمانی که یزید از امام می خواهد با او بیعت کند، امام حسین (ع) در جواب درخواست یزید می فرمایند: مثل من با مثل تو بیعت بکند؟! یعنی جزو محالات است! به بیان دیگر یعنی بین حق و باطل هیچ پیوندی برقرار نیست و هیچ رابطه ای بین بین آن ها وجود ندارد.
وی با اشاره به عظمت تربیت یافتگان مکتب امام حسین علیه السلام تصریح کرد: امام راحل تربیت شده همین مکتب است ، مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) تربیت شده همین مکتب می باشد، زیرا در مقابل دنیای استکبار ایستادگی می کند و عزت و بزرگی مردم ایران و قدرت جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان می کشد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطر نشان ساخت: مکتب ا امام حسین(ع) عین دستورات الهی است، لذا هر کسی با این تفکر و مکتب پیوند بخورد در دنیا و آخرت جاودانه است و در مقابل هیچ قدرتی بجز خداوند سر تسلیم فرو نمی آورد و این همان جاودانگی است که در ضمیر بشر در طول دوران خلقت بوده است.
امام جمعه کرمانشاه بیان داشت: به برکت همین مکتب امام حسین(ع) است که می بینیم بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا در مقابل ایران اسلامی شکست سیاسی و حقوقی سنگینی را متحمل می شود و حقانیت مردم و انقلاب اسلامی برای جهانیان آشکار می شود.