نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه: بالاترین امر به معروف را امام حسین (ع) انجام داد و آن احیای دین و حفظ آن از برنامه های ضد دینی بود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه آیت الله “مصطفی علماء” روز چهارشنبه در برنامه درس اخلاق که با حضور استاندار کرمانشاه و مدیران اجرایی استان در محل نماز خانه استانداری کرمانشاه برگزار شد ضمن تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان گفت: انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر باعث اصلاح و سلامت جامعه می شود و باید این واجب االهی به شیوه صحیح و کارامد در جامعه اجرا شود.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اهمیت قیام حضرت سید الشهدا علیه السلام افزود: حرکت امام حسین علیه السلام و فلسفه قیام عاشورا ، الگویی عملی برای تمام بشریت شد، تا همگان یاد بگیریم برای حفظ جوهر دین از تمامی مواهب دنیایی باید گذشت.
آیت الله علما با انتقاد از یک بُعدی نگری حرکت امام حسین علیه السلام تصریح کرد : متاسفانه در برنامه های دهه محرم جای رجز خوانی های حضرت خالی است زیرا امام و یاران وفادار او با رجز خوانی ارزشهایی که همان معروف های آن زمان بودند را آشکار می کردند.
این استاد اخلاق حوزه های علمیه گفت: حاکمیت دین اساس قوام و موفقیت جامعه است و حرکت امام راحل(ره) که الگو گرفته از قیام سیدالشهداء (ع) است نیز برای پیروزی و تثبیت انقلاب با اتکا به جوهر دین بود و بر اساس روایات، اگر به موازین و مقررات آن دین عمل نماییم.دین مصونیت می آورد و جامعه را در طوفان حوادث حفظ خواهد کرد.
وی تصریح کرد : این که می بینید مقام معظم رهبری(مد ظله) با اقتدار بر استکبار نهیب می زند علت آن حاکمیت دین است و این عظمت به برکت اطاعت از دستورات الهی است.