نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: بانوان فرهیخته مسلمان می توانند الگوی مناسبی برای وحدت و تقریب اسلامی باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه،آیت الله علماء در نشست بانوان فرهیخته تقریبی استان که به مناسبت سالروز میلاد حضرت فاطمه(س) و دهه فجر انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز برگزار شد، گفت: بین شیعه و سنی مشترکات بسیار بالای وجود دارد و بانوان محترم ایرانی می توانند الگوی اساسی وحدت اسلامی جهانی باشند.
امام جمعه کرمانشاه افزود: مرد و زن مکمل یکدیگر بوده، زیرا موفقیت جامعه به این بستگی دارد و اگر الگو های مناسب الهی و اسلامی در جامعه شناسایی و برای جوانان معرفی شوند، سرنوشت جامعه به فلاح و رستگاری خواهد رسید.
آیت الله علماء از حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان الگوی کامل و انسان کامل یاد نمود و تصریح کرد: سخنان و رفتار حضرت صدیقه(س) اگر ملاک انسانیت قرار گیرد، جامعه جهانی را به سوی بهروزی و سلامت اخلاق سوق می دهد، زیرا در حال حاضر آن چیزی که در جامعه جهانی فقیر است اخلاق و معنویت می باشد.
وی خاطرنشان ساخت: استکبار با شیعه و سنی کار ندارد، هدف آن ها اصل اسلام می باشد و می خواهند اسلام در جامعه ساری و جاری نباشد.
گفتنی است قبل از سخنان نماینده ولی فقیه دراستان تنی چند از بانوان اهل تسنن استان کرمانشاه با ارائه سخنانی دیدگاه های خود را مطرح نمودند.