نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های هنری و فضای مجازی، عظمت شهدا را برجسته و معرفی کنیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، که امروز در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و با حضور برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، از مناسبت های مذهب تشیع به عنوان فرصت های بی بدیل معرفی ارزش ها یاد شد.
امام جمعه کرمانشاه گفت:مناسبت های ما را هیچ مذهب و دینی ندارد ، لذا باید نهایت استفاده را ببریم و عملکرد ما در اجرای مناسبت ها در خور شأن ما باید باشد.
آیت‌الله علما پیرامون عظمت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: حضرت صدیقه طاهره (س) الگوی همه انسانیت است و سابقه ایام فاطمیه در استان کرمانشاه به قریب سیصد سال پیش می رسد، لذا باید در ایام فاطمیه عظمت ها را ذکر کنیم ، زیرا دین با همین شعار ها زنده است.
وی تاکید کرد: همین شعائر است که عظمت انقلاب را به نوجوانان و جوانان معرفی می کند،
ایشان از آیت الله مصباح یزدی به عنوان سابقون انقلاب یاد نمود و تصریح کرد: ایشان در فراز و نشیب های انقلاب حضوری جدی داشت.
وی خاطر نشان کرد: این تعالیم اسلام را باید زنده کنیم، هر کسی به زبان خودش باید این شعائر را زنده کند، با فضای مجازی، با عنصر هنر و قلم باید مناسبت ها را مطرح کنیم، زیرا شخصیتی مثل حاج قاسم سلیمانی تکرار ناشدنی است.
در ادامه دکتر علیرضا شهرستانی، رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه طی سخنانی گفت: فصل مشترک بین حاج قاسم سلیمانی و علامه مصباح یزدی، اطاعت از امام خامنه ای می باشد، زیرا به هر جهت حاج قاسم پرورش یافته مکتب علما است.
وی افزود: نکته ای بسیار مهم از فرمایشات حضرت آقا این است که باید سیره شهدا و مکتب شهدا و سبک زندگی شهدا زنده باشد. این استاد دانشگاه تاکید کرد: خصوصا حضرت آقا استفاده از زبان هنر را توصیه می فرماید.
شهرستانی تصریح کرد: مثلا زندگی شهید ماندگار مهدی باکری که سبک زندگی بسیار ویژه ای دارد،باید توسط دستگاه های آموزش و پرورش، دانشگاه، حوزه هنری با عنصر هنر به نسل جوان و نوجوان معرفی شود و از زبان هنر برای معرفی سیره شهدا استفاده شود.
رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت :حاج قاسم سلیمانی ابوتراب انقلاب است، بعد از معصومین علیهم السلام هیچکس به اندازه حاج قاسم سلیمانی از مردم اشک نگرفت، بنابراین زبان هنر بهتر می تواند این عظمت ها را مطرح نماید.