نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه: باید در همه حال پشتوانه علمی داشته باشیم و برای حضور در عرصه های جهانی خود را مجهز به علم روز نماییم.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کرمانشاه آیت الله “مصطفی علما،” روز یکشنبه در دیدار با رئیس و اعضای هیات امنای دانشگاه رازی کرمانشاه، گفت: با ظرف زمان حال نمی شود بر اساس گذشته برنامه ریزی کرد.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به لزوم به روز بودن علم افزود: همچنانکه فقه اسلامی از اول به روز بوده باید علم دانشگاهی هم بر اساس ظرف زمان و نیازهای مردم به روز باشد ، تا افق نگاه و باور ما فراسوی مرزها را در بر گیرد.
وی افزود: هر کجا تولید علم باشد ، آنجا پر رونق است ، لذا باید تولید علم را علاوه بر منطقه در عرصه جهانی هم بسط و گسترش دهیم.
امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر ضرورت جوان گرایی در تولید علم خاطر نشان ساخت: مقام معظم رهبری همواره بر استفاده از ظرفیت های جوانان تاکید دارند و این به عنوان یک باور مبارک برای ایشان تبدیل شده ، اینکه ، ما می توانیم ، جوانان می توانند و در همین راستاست که دانشمندان هسته ای ما همه از قشر جوان هستند.
وی تصریح کرد: اگر امروز جهان روی کشور ما حساب می کند به خاطر همین تولیدات علم در تمامی عرصه ها می باشد ، و این یعنی باید جوانان مؤمن و انقلابی را در عرصه های دانشگاه تربیت کنیم تا کشور در تمامی زمینه ها شکوفا گردد.
گفتنی است قبل از سخنان نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه برخی از اساتید و مسؤلان دانشگاه به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.