نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: تامین مایحتاج مردم و این که مشکلی برای شهر وندان ایجاد نشود بسیار مهم اساسی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، آیت الله علماء در دیدار با رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: برای سال جهش تولید باید حرکت ها امیدوارنه و رو به جلو باشدف تا از ظرفیت عظیم انسانی و منابع استان بهره برداری بیشتری معمول گردد.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره مشکلاتی استان به واسطه ویروس کرونا افزود: در شرایط سخت و دشوار عیار مدیریت ها محک می خورد، لذا باید با همه توان برای پیروزی بر این ویروس منحوس و جبران خسارات ناشی از آن تلاش شود و از تمامی ظرفیت ها و استعداد های استان در جهت رفاه بیشتر مردم استفاده گردد.
گفتنی است قبل از سخان آیت الله علماء مهندس محسن دارابی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه به ارائه گزارشی از روند برنامه ها و فعالیت های دستگاه متبوع خود پرداخت.
مهندس دارابی گفت: در سال گذشته موفق به احیاء ۱۹۳ واحد تولیدی شدیم و همین موضوع از بیکار شدن صدها نفر جلوگیری کرد.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: با صرف هزینه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون توان، ۲۵۰ میلیارد توان سرمایه زمین مانده احیاء شده که از قِبَل آن ۱هزارو ۷۸ شغل جدید در استان ایجاد و تعریف شده است.
وی تاکید کرد: برای ۱۰۱ واحد تولیدی سرمایه در گردش تامین شد که اگر این کار انجام نمی شد ۳هزار و ۷۰۰ نفر بیکار می شدند.
دارابی از اقدامات خوب مدیریتی ، معرفی برخی مرزهای استان به عنوان مرز رسمی دانست و تصریح کرد: با رایزنی های صورت گرفته سه مرز سومار، شیخ صله و شوشمی به عنوان مرز رسمی شناخته شدند ، که ضمن مدیریت بهتر مرزها ، از آن ها به عنوان دروازه های خوب صادرات کالا استفاده خواهد شد.
رئیس سازکمان صنعت ، معدن و تجارت استان کرمانشاه از صادرات ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار کالار از مرزهای استان خبر داد و اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های صورت گرفته امسال صادرات بیشتری انجام شود.