نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: اگر تحصیل علم همراه با تقوا و اخلاص باشد جزو عبادات بزرگ محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، در گردهمایی خواهران طلبه شهرستان دالاهو که با حضور اساتید حوزه های علمیه استان برگزار شد، آیت الله علماء از بندگی خدا به عنوان والاترین فلاح و رستگاری یاد نمود.
امام جمعه کرمانشاه گفت: خداوند ما را رها نمی کند و همواره ما را پشتیبانی می کند و این باید آویزه گوش ما باشد که هیچگاه خداوند همیشه در کنار ما است، مگر ما خداوند را فراموش کنیم، لذا باید مراقب و مواظب باشیم.
وی افزود: اگر رفاقتی با خدا برقرار کنیم او دائم مراقب ماست، البته باید بدانیم این در مورد ارباب همه ما حضرت ولی عصر(عج) هم مصداق دارد، آن حضرت همواره مراقب و نگهبان ما بوده و هیچگاه ما را رها نکرده است، لذا باید همه ما، بند به خداوند باشیم تا خداوند هیجگاه ما را رها نکند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با برشمردن آداب بندگی و اثرات آن تأکید کرد: باید صادقانه آداب بندگی را به جا بیاوریم و از مهمترین آداب بندگی خدمت به مردم، تحصیل علم، رعایت کردن مردم و تهذیب و تقوا می باشد، لذا باید فقط برای خداوند قدم برداریم چون خداوند بلد است با ما چکار کند و ما فقط باید آداب رفاقت را به جا آوریم.
این استاد حوزه های علمیه تصریح کرد: دور همی های دین محور را برگزار کنید جوانان را در این حلقه های معنوی شرکت دهید و طریق درست را به جوانان بیاموزیم زیرا اسلام برای تمام دوران و سلیقه ها برنامه و حرف دارد.
ایشان در خصوص اهمیت تحصیل علم بیان داشت: کسب علم هر چند ممکن است سخت باشد اما باید بدانیم تحصیل علم به رغم مشکلات برای دنیا و آخرت بسیار مؤثراست خصوصاً علمی که بر پایه ایمان ، اعتقاد و خدا باوری باشد.
امام جمعه کرمانشاه پیرامون علم با اخلاص اظهار داشت: وقتی در کنار علم تقوا و اخلاص باشد می توانیم دنیا را فتح کنیم دقیقاً حرکتی که امامین انقلاب انجام دادند شما نگاه کنید امروز جمهوری اسلامی ایران اقتدار خود را بر جهانیان به اثبات رسانده است و این همه صلابت به برکت عنایات خداوند، نیت خالص امامین انقلاب و حضور پر ثمر مردم است.
آیت الله علماء در خصوص اقتدار جمهوری اسلامی ایران گفت: این از برکت اسلام ناب است که دنیا با قدرت و عظمت این اسلام آشنا شده است، امروز با اقتدار در تمام دنیا حضوری پر رنگ داریم و حرف اول را درمنطقه، جمهوری اسلامی ایران می زند.