نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: توسعه زیر ساختهای کشاورزی از اصول مهم اقتصاد مقاومتی است که مسئولین باید در این زمینه سعه صدر و تلاش مضاعف داشته باشند. حضرت آیت الله “مصطفی علما” روز شنبه در نشست با رئیس و جمعی از مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه که بمناسبت هفته […]

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: توسعه زیر ساختهای کشاورزی از اصول مهم اقتصاد مقاومتی است که مسئولین باید در این زمینه سعه صدر و تلاش مضاعف داشته باشند.
حضرت آیت الله “مصطفی علما” روز شنبه در نشست با رئیس و جمعی از مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه که بمناسبت هفته جهاد کشاورزی برگزار شد، بیان داشت: یکی از مهمترین ارکان اجرای اقتصاد مقاومتی بخش کشاورزی است که این سازمان باید همچون گذشته در توسعه کشاورزی و بخش های تابعه جهادی عمل کند.
وی گفت: جهاد از ابتدای انقلاب تاکنون خدمات فراوانی را به این کشور و نظام تقدیم کرده است و در زمان جنگ این نهاد انقلابی دوشادوش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نظام و انقلاب دفاع کرده است و امروز نیز میدان فعالیت و جهادی برای این نهاد انقلابی بسیار وسیع است .
وی افزود: امروز این سازمان باید با توجه به جنگ بزرگ اقتصادی علیه کشور نهایت تلاش و مدیریت را برای رونق بخشی و توسعه کشاورزی بکار بگیرد و بتواند علاوه بر ایجاد رونق اقتصادی زمینه اشتغال جوانان را نیز فراهم کند.
وی گفت: استان کرمانشاه استان بسیار مستعد جهت توسعه کشاورزی می باشد و با وجود زمین های مستعد و آب فراوان باید توجه بیشتری برای توسعه این بخش در استان کرمانشاه بشود.
همچنین رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اظهار داشت: تمام تلاش ما این است که روحیه جهادی را در سازمان حفظ و روز به روز تقویت کنیم چرا که با این روحیه می توان در جنگ اقتصادی بزرگی که علیه ملت شریف ایران شروع شده است ایستادگی و پیشرفت کرد.
“نور بخش حاتمی” افزود: این نهاد انقلابی ۱۲۵ شهید جهادگر ، ۷۶ آزاده و ۳۲۵ جانباز را تقدیم این نظام کرده است و این خون های پاک سایه ای بر همه فعالیت های این سازمان انداخته است که روحیه جهادی و انقلابی را با همان قوت حفظ کنیم.
وی در ادامه بیان داشت: این سازمان برنامه ۳ ساله ای برای توسعه و جهش بخش کشاورزی با اولویت مسئله اشتغال را با زحمات فراوان مسئولان و کارشناسان تدوین کرده است که انشالله تولیدات کشاورزی را در پایان این برنامه از ۴ میلیون تن به ۶ میلیون تن برسانیم.
وی گفت: انشالله در پایان این برنامه زمینه اشتغال ۷۰ تا ۷۵ هزار نفر در استان مهیا شود و همچنین در این برنامه افزایش توانمندی همه تولید کنندگان نیز در نظر گرفته شده است.
وی گفت: یکی از برنامه های مهم این سازمان که همواره مورد تاکید نماینده ولی فقیه در استان بوده است ، توسعه کشت زعفران در استان است که این سازمان پیرو این تاکیدات ۴ میلیارد تومان برای خرید بذر و در اختیار قرار دادن آن به کشاورزان بکار گرفته شده است.
وی گفت: امسال با لطف خداوند متعال مبنی بر بارش های فراوان و همچنین زحمات کشاورزان و همکاران جهاد کشاورزی تاکنون ۱۰۰ هزار تن گندم خریداری شده است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۵۱ هزار تن می باشد که نوید از سال خوب و پر برکتی را می دهد.