نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه: حوزه های علمیه خط مقدم جهاد تبیین برای روشنگری در جامعه می باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در آیین عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه شهرستان سنقروکلیایی که با حضور مسوولان محلی و اساتید حوزه های علمیه کرمانشاه(۱۴آذر) برگزار شد، از تقوا به عنوان شرط عزت، سربلندی و موفقیت، یاد شد.

امام جمعه کرمانشاه با تبریک مراسم موصوف گفت: امیدوارم این گونه مراسم که فلسفه آن گسترش فرهنگ دین است مبارک و باعث حضور فعال روحانیون در جامعه باشد.
وی افزود: باید بدانیم اسلام را چه افرادی نگه داشتند، مگر غیر این است که علمای بزرگوار حوزه، لذا باید زندگی علمی و اجتماعی برجستگان حوزه مورد مطالعه جدی طلاب جوان قرار گیرد.
ایشان با اشاره به اهمیت انقلاب اسلامی اظهار داشت: باید انقلاب را تبیین کنیم و این از اصول وظایف حوزه های علمیه است، زیرا نقش روشنگری حوزه ها قابل توجه است، لذا برای تبیین انقلاب و خدمات امامین انقلاب باید وضعیت کشور قبل از انقلاب را مطالعه جدی کنیم و بدانیم کشور در گذشته چه موقعیتی داشت و این موضوع را با عظمت های بی بدیل بدست آمده در دوران انقلاب بسنجیم و تبیین کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: باید جوانان را به تفکر و مطالعه در وضعیت کشور در دوران انقلاب و قبل از انقلاب اسلامی، دعوت کنیم، لذا دانشجویان و دانش آموزان دبیرستانی به این مهم وقوف یابند .
وی با انتقاد از انفعال برخی اهل علم در جامعه تأکید کرد: اساتید و معلمان نسبت به این روشنگری نقش بسزایی دارند و این مهم را باید مدام به شاگردان خود آموزش دهند.
این استاد حوزه های علمیه اذعان داشت: طلاب برای رسیدن به عظمت روح و صفای باطن، باید تقوا را سرلوحه کار خود قرار دهند، زیرا تقوا کلید فتح تمام در های بسته زندگی می باشد.
ایشان با تأکید بر نقش تقوا در اصلاح جامعه اظهار داشت: تقوا راه الهی برون رفت از مشکلات شخصی و اجتماعی می باشد، لذا وقتی در زندگی امام راحل توجه می کنیم، متوجه می شویم، تقوای خاص امام راحل باشد شد او محبوب قلوب مردم شود و کشتی انقلاب اسلامی را از توفان های حوادث به سلامت راهبری نماید.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه با بیان اراده جدی مقام معظم رهبری برای پیشرفت و توسعه در کشور یاد آور شد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان ناخدای کشتی انقلاب اسلامی با عالی ترین شکل ممکن راهبری و ارشاد می فرمایند، لذا ما هم باید با توکل به خدا و توجه به تقوای خاص حضرت ایشان گوش به فرمان بوده و هیچگاه انقلاب اسلامی را تنها نگذاریم.