آیت الله علماء نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه: حیات معنوی و اجتماعی انسان ها وابسته به قلم است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کرمانشاه ، آیت الله “مصطفی علما،” روز پنجشنبه در دیدار با اعضای مرکزی خانه مطبوعات استان که به مناسبت ۱۷مرداد روز خبر نگار برگزار شد، گفت: حرکت خبرنگار حرکتی ارزشی و با اهمیت است زیرا با قلم خویش در جامعه روشنگری می کند.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به تاثیر قلم ، بین گذشته و حال افزود: این قلم و خامه قلم است که گذشتگان را در کنار ما قرار می دهد و هر زمانی تشنه حقیقت و حکمت باشیم از دریای پر برکت نوشته های بزرگان سیراب می شویم.
وی با اشاره به رسالت خبر و خبر رسانی تاکید کرد: امروز قلم نقشی اساسی و بی بدیل دارد ، همین قلم و بیان است که دنیا را حرکت می دهد ، آدم سازی می کند و تمدن سازی می کند، لذا همین قلم و اهمیت آن است که قرآن کریم به آن اشاره فرموده و در فرمایش نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) متجلی می باشد.
امام جمعه کرمانشاه خاطر نشان ساخت: انسان مخلوقی است که ، مواهب عقل ، فطرت، پاکی و ایمان در او به ودیعه نهاده شده است، لذا هنر پیامبران الهی است که به این مواهب جهت درست می دهند و حقیقت را برای او آشکار می سازند.
امام جمعه کرمانشاه در پایان با دعوت اهل قلم و خبر نگاران به تقوا و پارسایی گفت: گاهی خبر و گزارش می تواند جریان فرهنگی بیافریند، پس چقدر خوب و ارزشمند است که که این جریان ها در راستای اهداف نظام و پاسداشت ارزش های الهی باشد.
گفتنی است قبل از سخنان امام جمعه کرمانشاه، فریدون معتمدیان رئیس خانه مطبوعات استان کرمانشاه گزارشی از برنامه های این نهاد را ارائه نمود.