به مناسبت 7 مهر روز آتش نشانی ، پیامی از سوی دکتر علیرضا شهرستانی استاد دانشگاه و رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه منتشر شد.

به گزراش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، دکتر شهرستانی از آتش نشانان به عنوان خیّرین جان نام برد، که در مواقع لزوم جان خود را برای نجات هم نوعان فدا می کنند.
هوالعزیز
هفتم مهر ماه رخدادی تاریخی در هندسه فرهنگی و اجتماعی کشور است، روزی که با نام و یاد آتش نشانان زینت یافته تا همه ارکان جامعه واقف باشیم آتش نشانان، همچون ققنوسی حیات بخش، با بذل جان خود، فرصت زندگی را برای دیگران مهیّا می کنند.
خاطره جانفشانی آتش نشانان در هشت سال دفاع مقدس و تقدیم ده ها شهید گلگون کفن و حضور مؤثر آن در رخدادهای بلا خیز طبیعی همچون زلزله، سیل و … و اخیراً حادثه تلخ ساختمان پلاسکو و جانبازی آتش نشانان به عنوان شیر مردان مهارآتش مهیب آن برج عظیم، برای همیشه تاریخ در باور و ضمیر همه خداباوران و نوع دوستان باقی خواهد ماند و همگان دیدیم تا لحظه شهادت و جان بازی، از پای ننشستند.
کارکنان خدوم و شریف آتش نشانی کرمانشاه هم در برهه های حساس زمانه همچون خیرّین بزرگ منش هستند، منتها نه با مال، که با جان خود خیر را به جامعه تزریق می کنند. عزیزانی که نجابت و رادمردی خود را بارها و بارها به اثبات رسانده اند و خود را در اذهان هم استانی های فهیم و قدر شناس استان دیرپای کرمانشاه برای همیشه تاریخ ماندگار شده اند.
امید وارم این عزیزان که همچون ققنوس به آتش می زنند تا آتش را از زندگی بزدایند، در سایه سار مهروعنایت خاص خدای متعال در کنار خانوادهای ارجمند خود بهروز و تندرست باشند و همواره در خاطر شریفشان باشد که همه ما دوستدار و قدر دان همه بزرگی و ایثار آن هستیم.
علیرضا شهرستانی