نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه: خدمت به دستگاه حضرت سیدالشهداء(ع) بلاترین جایگاه دنیای و آخرت است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه در آیین تجلیل از خادمان اربعین حسینی (ع) از خدمت به امام حسین به عنوان بالاترین ریاست یاد شد.
امام جمعه کرمانشاه گفت: هر کس به سیدالشهداء (ع) خدمت کند بالاترین ریاست را دارا می باشد، زیرا خدمت به سیدالشهداء (ع)خدمت به اسلام و دین است.
وی افزود: هیچ پیامبر و امامی اربعین ندارد و این مخصوص سیدالشهداء (ع) است، دستگاه امام حسین علیه السلام پر رونق ترین دستگاه است زیرا اسلام را حضرت رسول(ص) آورد بقای اسلام با سیدالشهداء (ع)صورت گرفت.
آیت الله علماء اظهار کرد:همچنان که انقلاب اسلامی با تاسوعا و عاشورا شکل گرفت و به برکت خون مطهر ۷۲ تن شهدای کربلا است که اسلام تا کنون پرقدرت و پابرجا مانده است، لذا همین باعث شده که اسلام زنده است و در جهان معرفی می شود.
نماینده ولی فقیه در خصوص سابقه خوب کرمانشاهیان در خدمت به زائران اربعین تصریح کرد: از دیرباز کرمانشاه تکریم و تجلیل از زائران سیدالشهداء (ع) می کرده و این سنت بزرگ معنوی سالیان سال در عملکرد گذشتگان ما باقی بوده است.
ایشان در خصوص اهمیت خدمت به اسلام تأکید کرد: اسلام را باید نگه داشت زیرا گذشتگان ما اسلام را با همه وجود نگه داشتند و برای ما به یادگار گذاشتند. این استاد برجسته حوزه های علمیه یادآور شد: در برنامه های امام حسین علیه السلام خستگی معنی ندارد زیرا از حضرت زینب(س) و امام سجاد علیه السلام خسته تر نبود.
آیت الله علماء افزود: باید موکب ها مردمی باشند و هیچ وابستگی به دولت نداشته باشد و فرزندان خودرابرای خادمی امام حسین علیه السلام آماده و تربیت کنیم.