نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: خدمت به محرومان جامعه باید همه جانبه و بی منت باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه، آیت الله “مصطفی علماء” در دیدار با جمعی از معتمدین استان کرمانشاه گفت: امام راحل(ره) می فرمایند: حکومت از آن پابرهنگان و محرومان است و از این که شما معتمدین، به فکر مستضعفان جامعه می باشید از تمامی شما تشکر می کنم.
امام جمعه کرمانشاه افزود: خدمت به مردم و خصوصاً محرومان آنقدر بالاست که حاتم طایی، خطاب دعای امام سجاد(ع) قرار می گیرد هرچند که وی در زُمره مسلمانان نبود .
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه ضمن اشاره به نامه مشهور حضرت امیرالمومنین علی (ع) به عثمان بن حنیف فرماندار بصره که از فحوای مبارک آن منشور توجه به محرومان از نگاه امام متجلی می گردد تاکید کرد: امام علی ( ع) در بخشی از نامه مشهور خود به والی بصره می فرمایند:
«اگر می‏‌خواستم هر آینه می‏‌توانستم به عسل مصفّا و مغز این گندم و بافته‌‏های ابریشم راه بروم. اما چه بعید است که هوای نفسم بر من غلبه کند و حرصم مرا به انتخاب غذا‌های لذیذ وادار نماید در حالی که شاید در حجاز یا یمامه کسی زندگی کند که برای او امیدی به یک قرص نان نیست و سیری شکم را به یاد نداشته باشد، یا آنکه شب را با شکم سیر صبح کنم در حالی که در اطرافم شکم‌های گرسنه و جگر‌هایی سوزان باشد»
این استاد حوزه های علمیه تصریح کرد: البته ما هرگز نمی توانیم مثل حضرات معصومین(ع) خصوصاً حضرت امیر المومنین(ع) زندگی کنیم، اما موظف هستیم به امور فقرا رسیدگی نماییم و با نظم و انضباط کمک های اهدایی خیرین را بین نیازمندان توزیع کنیم.
امام جمعه کرمانشاه خاطر نشان ساخت: این حرکت شما در رزمایش مواسات و همدلی اصل سیره اسلام و حضرات معصومین(ع) است ، زیرا آن بزرگواران هم عملاً و هم علماً این سبک حکومت داری را به همه ما آموزش داده اند و ما هم باید خوب یاد بگیریم و عمل کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بیان داشت: تشکیل کمیته امداد به فرمان امام راحل(ره) و استمرار مدیریت آن توسط امام المسلمین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر اساس همین سیره اسلام و معصومین(ع) استوار می باشد.
وی با ابراز خشنودی از حرکت های خوب خیرین و معتمدان استان کرمانشاه گفت: خوشبختانه معتمدین و خیرین استان کرمانشاه بسیار خوب و مطلوب عمل کردند و حتی قبل از دستور رزمایش مساوات و همدلی، این عزیزان پای کار بوده و کارهای خیر خواهانه را در استان کلید زده بودند.
امام جمعه کرمانشاه افزود: در کارهای عام المنفعه و خیر خواهانه ، جمهوری اسلامی ایران حرف اول را در دنیا می زند، در استان کرمانشاه هم انصافاً همه تشریک مساعی داشتند، این همدلی در میان نیروهای دولتی اعم از استاندار ، سپاه، ارتش، تشکل های مردمی، نیرو های بسیج ، معتمدین، طلاب و فضلای حوزه و … کاملاً مشهود و در خور توجه بوده است.
گفتنی است قبل از سخنان آیت الله علما، نمایندگان معتمدین کرمانشاه گزارشی ازبرنامه های خود را ارائه نمودند.