رئیس دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه: دانشمندان ، اندیشمندان ، فرهیختگان ، پژوهشگران سرمایه های بی بدیل کشور می باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کرمانشاه، دکتر “علیرضا شهرستانی” روز پنجشنبه در آیین نکوداشت شهریاران پزشکی استان کرمانشاه که با حضور مسوولین استان در تالار برق شهر کرمانشاه برگزار شد گفت:
خدای را سپاس می گوییم که امروز مفتخر به آینه گردانی آیین نکوداشت شهریاران پزشکی کرمانشاه بزرگ می باشیم، کرمانشاهی که ، شهر یاران و خاک مهربانان گشته و شهریاران دانش پر ارج پزشکی اش، آسمان این سامان را به تلالو خود خورشید وار به روشنی رسانده اند.
رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با انتقاد از عدم معرفی مطلوب فرهیختگان استان افزود: دیگران از هیچ چیز همه چیز می سازند وما همه چیزمان را به هیچ می پنداریمو جای تاسف دارد اگر ما به مفاخر و بزرگان خود کم توجه باشیم.
این استاد دانشگاه با اشاره به ضرورت برگزار این گونه محافل تاکید کرد: واما امروز … نیک می دانیم که به تجمل نشستن امروزمان مرهون جلالتی است که پژواک صدای سخن آفریدگار داناست که: ( هل یستوی الذین یعلمون والذین لا یعلمون). نور و روشنی را به تماشا نشسته ایم. به راستی که این آیین بشکوه،، لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است که پیرامون ضرورت تجلیل از فرهیختگان و اندیشمندان فرمودند: می خواهیم این به صورت یک سنت در کشور ما، در جامعه ما، در بین مردم ما رایج شود. از طرفی اذعان داریم.
وی تصریح کرد: از جمله برکات این مجس پاسداشت امروز ، آشنایی نسل جوان با فرهیختگان فرهمند استان خود می باشد. و این همه یعنی استان دیر پای کرمانشاه از وجود نخبگان و دانشمندان همواره بهرمند بوده و نگاه همه ما را به سوی خود معطوف می سازد که ترجمان سخن حافظ آسمانی است که فرمود: (سالها دل طلب جام جم از ما می کرد آن چه خود داشت زبیگانه تمنا می کرد) امروز مایه مباهات و خرسندی است که با افتخار از شخصیت هایی تجلیل تقدیر می شود که هر کدامشان، هویت و پیشینه ما می باشند، دانشمندان کم نظیر علم شریف پزشکی که خدمات ارزشمندشان بر تارک زمان می درخشد. و در پایان بایسته است از سویدای ضمیر نسبت به دانشمندان فرهمند پزشکی استان کرمانشاه ادای احترام نموده و از درگاه با عظمت خداوند بزرگ سعادت همراه با سلامت این فرهیختگان را خواهان و خواستار باشیم. از مسولینی که با درایت همراه کیاست موجبات شکل گیری این آیین را فراهم آوردند سپاسمندم.