نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: دانشگاه ها همواره قبل و بعد از انقلاب مورد توجه علمای بزرگ بوده است.

حضرت آیت الله “مصطفی علما” روز یکشنبه در نشست با سخنران معروف کشوری استاد “علی اکبر رائفی پور” اظهار داشت: نشر ارزش های دینی در دانشگاه ها و حفظ آن همیشه از دغدغه های مهم علمای برجسته بوده است.
وی افزود: استاد مطهری ، آیت الله مفتح و بسیاری از بزرگان ما زحمات بسیاری برای ارتباط با دانشگاه کشیدند که بتوانند ضمن حفظ ارزش ها با فرهنگ های مخرب غربی نیز مقابله کنند.
وی گفت: مقام معظم رهبری در خصوص تهاجم فرهنگی بیگانگان دغدغه فراوانی داشته و دارند و تعابیری مانند تهاجم ، شبیه خون و ناتوی فرهنگی را برای نشان دادن اهمیت این موضوع بکار گرفته اند و فعالیت در این مورد بسیار مهم است.
وی افزود: یکی از مسایل مهم که بسیاری از مشکلات و معضلات فرهنگی کشور را می تواند برطرف کند ، ازدواج است که نیازمند حمایت های دولتی می باشد.
آیت الله علما فعالیت های استاد رائفی پور را موثر دانستند.
همچنین این سخنران مطرح کشور اظهار داشت: بحمدالله در دانشگاه ها نیروهای مومن و انقلابی نیز بسیار است و وجود ۵۰ هزار استاد بسیجی خود گواه این موضوع است ، البته فعالیت های فرهنگی موثر در دانشگاه ها نیاز به تقویت دارد.
استاد “علی اکبر رائفی پور” افزود: مردم ما از جمله دانشجویان همواره به علما و روحانیون ارادت دارند و هر چقدر هم دشمنان برای جدایی مردم از روحانیت تلاش کنند این ارادت وجود خواهد داشت چرا که به طور مثال خود بنده بیشتر آموخته هایم از پای منبر است.
وی گفت: قطعا یکی از مسایل مهم کشور در بحث اجتماعی و فرهنگی ازدواج است که در صورت حمایت صحیح دولت این امر بسیار آسان خواهد شد.
وی افزود: محاسبه کردیم اگر سالانه به هر زوج ۵۰ میلیون تومان کمک هزینه ازدواج به صورت مشخص که تورم زا نباشد ، برابر است با یک ماه ایجاد نقدیندگی بانک ها در کشور که بسیاری از این تسهیلات بیراه نیز می باشد و این مبلغ می تواند زمینه ازدواج بسیاری از جوانان را فراهم آورد.
وی گفت: علاوه بر کوتاهی های دولت در امر حمایت ازدواج جوانان متاسفانه فرهنگ سازی هایی که در رسانه ملی ما نیز اتفاق می افتد قابل دفاع نیست چرا که در اکثر فیلم های صدا و سیما ازدواج ها مجلل و شروع زندگی در خانه ها و ماشین های گرانقیمت نمایش داده می شود.
وی افزود: متاسفانه از سال ۹۲ تا به امروز نقدینگی در کشور ۴ برابر شده است و ما حمایتی در بخش مسکن برای جوانان و کم درآمد ها نمی بینیم و اگر دولت کیفیت مسکن مهرهای دولت قبل را زیر سوال می برد بهتر بود مسکن های با کیفیتی برای مردم و جوانان ما می ساختند.