نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: دولت و ملت برای رفع مشکلات پرستاران بسیج شوند و همگان در خدمت پرستاران باشند.

به گزارش روابط عموی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، تعدای از پرستاران بیمارستان های استان کرمانشاه با آیت الله علماء دیدار و گفتگو کردند.
امام جمعه کرمانشاه با تبریک میلاد حضرت زینب کبری(س) گفت: پرستاران با اعتقاد و باور، وظیفه مقدس و شریف خود را انجام می دهد، زیرا این موقعیت تنها شغل نیست، بلکه عشق به انسانیت و اطاعت از فرمان خداوند متعال است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با برشمردن خاطره ای از دوران کسالت امام خمینی(ره) افزود: در اوایل انقلاب و زمانی که امام راحل در بیمارستان بستری شدند، بعد از ترخیض از بیمارستان، با تشکر از خدمات پرستاران گفت؛ وقتی که مریض وارد بیمارستان می شود، بعد از خدا، تمام امیدش به پرستاران است و امیدوارم از همه بیماران مثل من پذیرایی کنید.
وی با برشمردن مشکلات شغل پرستاری تأکید کرد: انصافاً پرستاری خیلی سخت است، زیرا همه توان انسان را می گیرد، دولت و ملت با همه قدرت باید در خدمت پرستاران باشند، زیرا این پرستاران عزیز و بزرگوار با همه توان قریب به دوسال است دارند کار می کنند و وقت و انرژی می گذارند واین پرستار است که فرایند بهبودی مریض را تسریع می بخشد.
وی با برشمردن عظمت کار پرستاران تصریح کرد: اگر انگیزه بالای پرستاران نباشد هیچگاه نمی شود خدمات پرستاران را با حقوق جبران کرد، زیرا این تلاش های پرستاران در راستای تعهد اولیه فطری است که از انسان گرفته شد.
آیت الله علماء با آرزوی علّو درجات برای شهدای مدافع سلامت اظهار داشت : این شهدای سلامت اعم از پزشک و پرستار این همه از خود گذشتگی را انجام دادند تا ما بتوانیم به سلامت در کنار خانواده خود زندگی کنیم، لذا باید بدانیم شهدای مدافع سلامت، شهدای همه مردم ایران هستند.
امام جمعه کرمانشاه با بیان عظمت حرکت حضرت زینب(س) در پرستاری از اسلام گفت: ببینیم حضرت زینب (س) از اسلام و دین پرستاری کرد و امروز این اخلاق و رفتار را از آن حضرت آموخته اید، لذا اگر می بینیم پرستاران از خودگذشتگی و ایثار دارند، این از آموزه های اسلام و حضرت زینب است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با برشمردن خدمات وتلاش های گسترده پرستاران خاطر نشان ساخت: انصافاً پرستاران استان شاخص بودند، مطرح بودند،و زحمت مضاعف کشیدند، ان شاالله که شما بتوانید در خدمت اسلام و انسان باشید.
آیت الله علماء خاطر نشان ساخت : باید از همه شما ها تقدیر و تشکر کنیم،زیرا حضرت آقا سفارش پرستاران را کردند، لذا باید بدانیم شما پرستاران سرمایه های بزرگ ملت هستید.