نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه: معلمین به تاسی از قرآن کارخانه آدم سازی هستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه ، آیت الله “مصطفی علماء” در دیدار مدیر کل آموزش و پرورش، معاونین و رئیس دانشگاه فرهنگیان که به مناسبت بزرگداشت مقام معلم برگزار شد گفت: روز معلم روزی بزرگ به بلندای آفتاب است و امید وارم همه ما هم برای مردم، هم برای خود و هم برای خدا خدمت گزاران خوبی باشیم.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به دهم رمضان سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س) افزود: حضرت خدیجه(س) شخصیت بزرگی داشت که هیچگاه از خاطره پیامبر(ص) زدوده نشد و برای بسط و گسترش اسلام با همه وجود تلاش می کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به سالروز شهادت استاد شهید مطهری به عنوان روز معلم تاکید کرد: کسانی که آن فیلسوف وفقیه بزرگ را به شهادت رساندند، خوب فهمیدند چه شخصیت بزرگی را ترور کرده اند زیرا امثال شهید مطهری ها در جامعه و بر اساس رسالت معلمی روشنگری دارند و مجموعه جامعه را با معارف دین بر اساس عقلانیت آشنا می نمایند.
این استاد حوزه های علمیه با اشاره به صداقت فرهنگیان در همه ادوار تصریح کرد: معلمان در همه دوران ها از بهترین و نجیب ترین افراد بوده اند و این قشر مورد وثوق مردم می باشند، زیرا همواره دغدغه مند بوده اند ، آن ها دغدغه مردم، جامعه و دانش آموزان را داشتند و این همان صفت بزرگی است که در وجود بزرگان دین مثل امام راحل و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همواره در جریان است.
وی افزود: ما از لحاظ ثروت علمی حرف اول را در دنیا می زنیم ، زیا معارف بزرگ الهی و عقلانی را به وفور در دسترس داریم و این موهبت بی بدیلی است که در هیچ کجای دنیا نظرش را نمی توان سراغ گرفت، برای نمونه وقتی در فحوای ادعیه اسلامی غور و تفکر می کنیم ، توحید محض و ناب را می توان مشاهده کرد و استفاده از این گنجینه های بی ماند بستگی به میزان عقلانیت همه ما دارد.
نماینده ولی فقیه دراستان کرمانشاه با اشاره به لزوم تلاش در حوزه های معرفتی و علمی گفت: علامه طباطبایی (ره) همواره تاکید داشتند هر دو سال یک بار باید تفسیر قرآن جدید نوشته شود، زیرا حرف و سخن تازه می آید و برای مردم باید حرف روز مطرح شود.
امام جمعه کرمانشاه خاطر نشان ساخت: خوشبختانه ما محتوای بسیار بلند و والای داریم زیرا اگر این محتوا و سرمایه های بزرگ علمی نبود، امام راحل(ره) نمی توانست انقلاب بزرگ اسلامی را بوجود آورد و امثال شهید مطهری هم نمی توانستند آثار گرانقدر و ارجمند علمی را به رشته تحریر در آورند.
گفتنی است قبل از سخنان آیت الله علماء مدیر کل آموزش و پرورش استان گزارشی از برنامه های آموزش و پرورش را به سمع و نظر حضار رساند.
دکتر مجید یزدان پناه با تشکر و قدر دانی از مجموعه حمایت ها و هدایت آیت الله علماء از دستگاه تعلیم و تربیت گفت: در سال گذشته اتفاقات خوبی در حوزه تعلیم و تربیت رخ داد که از جمله آن ها می توان به رتبه نخست ساماندهی نیروی انسانی در کشور اشاره کرد.
یزدان پناه افزود: در سال گذشته همچنین رتبه اول را در شورای آموزش و پرورش بدست آوردیم، ضمن این که در حوزه های پرورشی، سواد آموزی و تربیت بدنی رتبه اول کشور را کسب کرده ایم.