نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه: این شعائر است که دین را زنده نگه داشته است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کرمانشاه ، آیت الله “مصطفی علماء” روز یکشنبه در جلسه برنامه ریزی مراسمات ماه محرم ضمن ضروری دانستن انجام هماهنگی های لازم برای هرچه پرشور برگزار شدن مراسمات عزاداری سید و سالار شهیدان گفت: باید به گونه ای تبلیغات و برنامه ریزی شود، که هیئت های دینی یک روز را در نقطه ای از شهر دور هم جمع شوند و به شکل عمومی عزاداری نمایند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با انتقاد از برخی کارها که هیچ ریشه ای در قیام امام حسین علیه السلام ندارد افزود: باید از اجتماع های مردم خصوصا جوانان نهایت بهره را برای آگاهی بخشیدن و ترویج معارف دین و سیره ائمه (علیهم السلام)را برد و رجز خوانی حضرت سید الشهدا در روز عاشورا را مطرح کنیم ، تا مردم و خصوصا جوانان با فلسفه قیام عاشورا آشنا شوند.
وی با مهم دانستن حرکت امام حسین (ع) خاطر نشان ساخت: باید برای این موضوع روزها مطالعه کنیم ، فکر کنیم که امام حسین (ع) چگونه با ۷۲ تن از یاران و زن و فرزندان ، در مقابل لشکر تا دندان مسلح یزید قیام کرد و برای چه هدف والایی چنین حرکت عظیمی را آغاز کرد.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فتوای امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری(مد طله العالی پیرامون کیفیت عزاداری دهه محرم تصریح کرد: بهترین حالت عزاداری که مورد تائید حضرت امام و مقام معظم رهبری می باشد ، عزاداری سنتی به دور از هر حاشیه می باشد و هدف این مراسمت باید تقویت تفکر عاشورایی و بینش حسینی باشد.
گفتنی است در آغاز این دیدار حجت الاسلام والمسلمین قبادی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گزارشی از روند برنامه های هیآت مذهبی ب ای ماه محرم ارائه نمود.