رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: باید سرمایه های انسانی را در استان کرمانشاه قدر دان باشیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه در آیین پایانی سومین دوره جایزه کتاب سال استان کرمانشاه که با حضور تعدای از نویسندگان، پژوهشگران و فرهیختگان استان کرمانشاه پیش از ظهر امروز در محل دانشگاه هنر کرمانشاه برگزار شد، دکتر علیرضا شهرستانی، با ابلاغ سلام آیت الله علماء نماینده ولی فقیه در استان؛ از استان کرمانشاه به عنوان صدفی یاد کرد که دُرهای خود را در خود مکنون دارد.
رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: امام علی (ع) از کتاب، به مثابه بوستان اندیشممندان یاد می فرمایند، بنابراین جای نازش و افتخار است که استان کرمانشاه با حضور نویسندگان و مفاخر خود همچون گلستانی است که گل های با طراوت اندیشه و قلم را در خود پرورش داده است.
این استاد دانشگاه با انتقاد ار عدم توجه همه جانبه نسبت به آثار نویسندگان استان تأکید کرد: دیگران از هیچ همه چیز می سازند و ما همه چیزمان را هیچ می انگاریم،
کرمانشاه چون صدفی است که دُرهای مکنون فراوانی را در خود نهفته داشته است، فرهیختگانی چون استاد بهزاد تا همه فرزانگانی که ما امروز آیینه گردانان جمال جمیل آن ها هستیم، فرهمندانی که صاحبان قلم و اندیشه هستند و ما با وجود آن ها برخویشتن می بالیم.
شهرستانی گریزی هم به سالگرد ارتحال آیت الله نجومی داشت و گفت: حضرت آیت الله نجومی، از مفاخر جهان اسلام بود که آثار کلک خیال انگیزش تا سالیان سال زینت بخش هندسه فرهنگی و هنری استان کرمانشاه می باشد.
رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با استناد به آیات و روایات اظهار داشت: قرآن بعد از نعمت خلقت، نعمت بیان را مطرح می فرمایند، زیرا باید بدانیم معجزه جاوید اسلام کتاب است.
وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می فرمایند؛ «باید نهضت کتابخوانی راه بیفتید» و همگان می دانیم که حضرت ایشان از میزان مطالعه در کشور راضی نیستند.