نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: سلامت دستگاه قضا، متضمن اقتدار نظام و امنیت کشور است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، در نشست پیش از ظهر امروز مسوؤلین دادگستری استان کرمانشاه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، بر حفظ کرامت مردم و رعایت عدل و انصاف در دادگاه های استان تأکید شد.
امام جمعه کرمانشاه گفت: باید در موضوع قضا خدا را در نظر داشته باشیم زیرا تمامی کارهای ما برگشت به اسلام دارد، لذا باید با اعمال و رفتارمان مؤید اسلام باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تأکید کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می فرمایند« دستگاه قضا یکی از ارکان حکومتی است و رکن رکین حکومت قضا است» زیرا زمان بوجود آمدن مشکل، مردم بدانجا مراجعه کرده و آخرین مکان رسیدگی به دادخواهی مردم دادگستری ها می باشد.
آیت الله علماء با مهم دانستن استقلال دستگاه قضا افزود: امام راحل می فرمایند« در کار قضا نه به توصیه من عمل کنید و نه اطرافیان من» زیرا فحوای دستور امام قید رسیدگی به طرفین شاکی و متشاکی می باشد.
وی با تمجید از برنامه رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: امروز بحمدلله فردی در رأس قوه قضائیه قرار دارد که آگاه به مسائل قضاوت بوده و با تمام دقت و اشرافیت تام برنامه های این دستگاه بزرگ را مدیریت می کند.
آیت الله علماء با محکوم کردن حقوق بشر آمریکایی خاطر نشان ساخت: حقوق بشر فقط در اراده خداوند تبارک و تعالی است زیرا او خلق انسان می باشد و تنها خودش می تواند برای نوع بشر تصمیم بگیرد .
گفتنی است قبل از سخنان آیت الله علماء دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گزارشی از برنامه های دستگاه متبوع خود را ارائه نمود.
وی گفت: در سال گذشته تعداد ۳ میلیون ۸۰۰ هزار نفر وارد دادگستری استان شده اند، که این عدد رقم بالای است، اما برنامه دادگستری استان بر این است که به همه درخواست های مردم پاسخ بدهد.
توسلی زاده اصلی ترین برنامه دادگستری استان را ایجاد صلح و سازش بین مردم دانست و افزود: در این رابطه نشست هایی با معتمدین استان برگزار شده است.