نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه از اداره اوقاف و امور خیریه خواست شخصیت حضرت احمدابن اسحاق قمی (ره) را بیشتر معرفی کند و گفت: بقعه متبرکه احمدابن اسحاق قمی (ره) نیازمند توجه ویژه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ آیت الله علماء روز پنجشنبه در مراسم افتتاح بقعه احمدابن اسحاق (ره) در سرپل ذهاب، افزود: احمد ابن اسحاق قمی (ره) از نظر سند و دلالت از استحکام بجایی برخوردار است و تعداد روایت‌هایی که از ایشان بجا مانده از حضرت عبدالعظیم حسنی شهر ری بیشتر می باشد.

وی اظهار کرد: این حضرت اصالتا اهل یمن و از اشاعره و عرب های اصیل جهان بوده اند که ریاست اوقاف شهر قم را برعهده داشته و به نمایندگی از امام حسن عسکری(ع) مسجد معروف به امام را در قم ساخته است.

او گفت: حضرت احمدابن اسحاق (ره) چهار امام معصوم را درک کرده و امام عسگری (ع) خبر تولد امام زمان (عج) را به ایشان داده که نشان‌دهنده نزدیکی ایشان به اهل بیت و جزو خواص بودن این عالم بزرگ است.

امام جمعه کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه اداره اوقاف و امور خیریه استان وظیفه دارد که برای معرفی حضرت احمدابن اسحاق قمی (ره) تلاش کند، گفت: بقعه متبرکه احمدابن اسحاق قمی (ره) نیازمند توجه ویژه است تا رونق گرفته و از اقصی نقاط کشور برای زیارت این شخصیت بزرگ به سرپل‌ذهاب بیایند.

آیت الله علما همچنین از تمام کسانی که در راه بازسازی این بقعه متبرکه تلاش کردند، تقدیر نمود.