نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: یکی از بهترین، شاخص ترین و نورانی ترین نهادهای انقلاب اسلامی همین شورای نگهبان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، در دیدار پیش از ظهر امروز اعضای شورای نگهبان استان کرمانشاه با آیت الله علماء، بر قداست عملکرد شورای نگهبان تأکید شد.
امام جمعه کرمانشاه افزود: عمکرد شورای نگهبان به گونه ای بوده است که همواره موردتأئید امامین(امام راحل و مقام معظم رهبری) بوده است، زیرا تعدای فقیه مجتهد، عادل و متخصص وظیقه حراست از دستاوردهای نظام اسلامی را بر عهده دارند و این وظیفه بسیار مورد توجه و مهم است.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت عملکرد شورای نگهبان گفت: وقتی با اوصاف عادل، فقیه و متخصص اعضای محترم شورای نگهبان را مورد خطاب قرار می دهیم، در واقع اهمیت موضوع این شورا را می رساند، زیرا عملکرد این شورا در طول تاریخ شکل گیری به شکل ۱۰۰درصد مورد تدئید امام راحل و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می باشد.
آیت الله علماء تأکید کرد:هر انسان عاقلی وقتی برنامه های شورای نگهبان را می بیند تصدیق می کند که عملکرد این شورا لازم است در واقع به گونه ای ارتکازی است، یعنی انسان عاقل و هوشمند این شورا را لازم می داند ، تا جامعه قوام لازم را برای حرکت رو به جلو داشته باشد.
وی تصریح کرد: شورای نگهبان جمهوری اسلامی ایران از نعمت های الهی است و انصافاً انسان های بی غرضی در آن جا مشغول خدمت می باشند، افراد آگاهی که فقط و فقط چهار چوب اسلام را مد نظر داشته و تا جایی که بتوانند، استقراء وسع می کنند تا حقی از کسی ضایع نشود.
امام جمعه کرمانشاه خاطر نشان ساخت: هر زمانی که انسان به تکلیف خود عمل کند، برای او عید است و شورای نگهبان به تکلیف الهی خود عمل می کند تا انقلاب اسلامی را که ثمره خون هزاران شهید گلگون کفن است از حوادث روزگار و توطئه دشمنان محفوظ نگاه دارد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه بیان داشت: نظارت در تمام دنیا وجود دارد، منتها با ماهیتی متفاوت، لذا نباید گروهی نسبت به موجودیت شورای نگهبان خرده گیری کنند ، زیرا وجود این شورا با عقل و منطق و بر اساس تعالیم دینی برای حفظ و حراست انقلاب اسلامی استوار است.
گفتنی است: قبل از سخنان آیت الله علماء حجه الاسلام و المسلمین محسن مفید رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات و مسوول شورای نگهبان استان کرمانشاه گزارشی از برنامه های این شورا را اعلام کرد.
حجه الاسلام والمسلمین مفید گفت: در سال گذشته یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را با موفقیت برگزار کردیم و جهت برگزاری مرحله دوم انتخابات برای منتخب سوم شهر کرمانشاه و همچنین منتخب شهرستان های اسلام آباد و دالاهو آمادگی لازم را داریم .
وی تأکید کرد: بر اساس قانون ۲۱ شهریور ماه سال جاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی برای شهر کرمانشاه و شهرستان های اسلام آباد غرب و دالاهو برگزار می شود و شورای نگهبان این آمادگی را دارد این این مرحله را هم با موفقیت پشت سر بگذارد.
رئیس دفتر نظارت بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان کرمانشاه از تجدید پیمان اعضای این شورا با آرمان های امام ، مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی خبر داد و افزود: با توجه به این که کار شورای نگهبان یک حرکت جهادی می باشد، اعضای این شورا آمادگی هر گونه جانفشانی در راه آرمان های انقلاب اسلامی را دارند.