نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: شورای نگهبان چشم گوش اسلام و کار آن مراقبت از حوزه دین و انقلاب است.

به گزار ش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در دیدار مسوولین و اعضای شورای نگهبان با آیت الله علماء، بر ضرورت تقویت شورای نگهبان و حمایت از عملکرد این نهاد تأکید شد.
امام جمعه کرمانشاه گفت: همه ما باید به اسلام خدمت کنیم، به زحمات بزرگ رسول خدا(ص) خدمت کنیم، زیرا اسلام مجموعه ای است که هیچ چیزی بر آن علو نمی یاید و تمام احکام و دستورات آن موافق با فطرت و توحید و لذا هیچ دستور اسلامی نیست که با توحید و فطرت زاویه داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به موضوع بدیهی فطرت انسانی تأکید کرد: همه ما بلی را گفته ایم یعنی این حقیقیت بندگی در جوهر وجود ما بوده است و لذت بندگی در وجودمان به ودیعه نهاده شده است، لذا برای همین موضوع اسلام عزیز است و عزیز یعنی سنگ نفود ناپذیر و اسلام نفوذ ناپذیر است.
وی تصریح کرد: امام راحل در شکل دادن انقلاب اسلامی یک کلمه از مرز اسلام خارج نشد، لذا مفسرین قرآن اعتقاد دارند که قرآن هیچ چیزی احتیاج ندارد لزومی ندارد از جایی مطلب بیاوریم خود قرآن توضیح دهنده خود است.
آیت الله علماء در دفاع از عملکرد شورای نگهبان خاطر نشان ساخت: همه دنیا یک سری معیار ها دارند، بدون استثنا برای نمایندگی مجالس و ریاست جمهوری مواردی را در نظر دارند، حتی انقلاب مشروطه هم یکی از بند های آن، حضور ۵ مجتهد واجد الشرایط است که مراقب مجلس باشند، لذا شورای نگهبان یک چیز جدیدی نیست، یک نهاد تازه ای نیست، لذا شورای نگهبان یعنی چشم گوش اسلام وکار شورای نگهبان مراقبت از حوزه دین و انقلاب است و نهادی است که به فرمایش امام راحل۱۰۰ در صد مورد تأیید است. یعنی مورد تأیید حقیقت دین است.
امام جمعه کرمانشاه در تبیین عملکرد شورای نگهبان اذعان داشت: همانگونه که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره داشتند، اگر شورای نگهبان کسی را رد کرد دلیل بر عدم صلاحیت وی نیست، لذا باید ما با چنگ ودندان این نظام را حفظ کنیم، البته این بر حسب وظیفه است وگرنه نظام اسلامی یک نظام قدرتمند و الهی است.
آیت الله علماء بیان داشت: ما بیش از ۳۰۰ هزار شهید برای حفظ انقلاب تقدیم کردیم، در مقابل این همه شهید مسوولیت داریم وشورای نگهبان در مقابل این این خون شهدا مسوولیت دارد.شورای نگهبان امروز حافظ تفکر امام است و امام به جز اسلام چیزی نمی گفت.
ایشان با اشاره به عظمت و قدرت جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز قوی ترین مواضع علیه ظلم استکبار متعلق به جمهوری اسلامی ایران است که با مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری( مدظله العالی) اداره می شود، لذا همه ما باید حافظ اسلام، خون شهدا، و حافظ ۸ سال دفاع مقدس باشیم.