نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: با تأسی به اسلام و قرآن ظرفیت های فرهنگی ما در جهان بی نظیر است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه کرمانشاه آیت الله علما در یکصد و هفدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی که با حضور آیت الله محمدی عراقی، نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه و با شرکت مدیران کل دستگاه های اجرایی در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه برگزار شد گفت: در تمام تنگناهای انقلاب ، هر زمانی مشکلی پدید آمد، این مردم بودند که با حضور به موقع خود ، تمام توطئه ها و نقشه های دشمنان را نقش بر آب می کردند.
امام جمعه کرمانشاه افزود: دشمن برای ضربه زدن به انقلاب از راه فرهنگی وارد شد، به همین خاطر مقام معظم رهبری بارها به همه ما از نفوذ فرهنگی دشمن ، با عناوین شبیخون فرهنگی، ناتو فرهنگی و تهاجم فرهنگی ، یاد نمود ، اما متأسفانه درجاهایی آنگونه که بایسته بود ، به هشدارهای ایشان توجه جدی نشد.
آیت الله علما تاکید کرد: خوشبختانه جوانان ما بسیار خوب هستند و این ظرفیت عظیم انقلابی را کمتر جایی در دنیا دارا می باشد، لذا باید در برخورد با جوانان ، به زبان آنها سخن بگوییم و علم و دانسته های خود را به روز نماییم.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به سابقه خوب حوزه های علمیه در کارهای پژوهشی و تحقیقی تصریح کرد: حوزه های علمیه سوابق درخشانی در زمینه های پژوهش و تحقیق دارند ، آثاری که بعضا راهکار های اساسی و کاربردی فرهنگی را مطرح می سازد.
گفتنی است قبل از سخنان آیت الله علما، آیت الله محمدی عراقی نماینده مردم استان کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید برای رسیدن به خروجی مطلوب شورای فرهنگ عمومی، هر سال از مصوبات شورا گزارشی تهیه شده و موانع اجرای مصوبات را بررسی نماییم.
وی افزود پیشنهاد می شود ، در جلسات آتی شورا از مدیر حوزه های علمیه هم دعوت شود .