نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه: عشایر سرمایه های ارزشمند کشور هستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در جلسه امروز مسئولان ایلات و عشایر استان که به مناسبت ۱۵مهر روز ملی روستا و عشایر برگزار شد، از مسئولان درخواست شد نسبت به عشایر اهتمام داشته باشند.
امام جمعه کرمانشاه با مهم دانستن عشایر به عنوان بخشی از کشور گفت: عشایر حق بزرگی بر گردن جامعه دارند، زیرا مایحتاج مردم شهری را در اختیار آنان قرار می دهند.
وی از محصولات دستی عشایر به عنوان ثروت های ارزشمند یاد کردو افزود: صنایع دستی ثروت پویای استان است لذا باید ساخت این کارها بر اساس سلیقه بازار و نیاز مردم باشد، لذا همگان می دانیم بسترهای کار در استان کرمانشاه کم نظیر است.
آیت الله علما اظهار داشت: با مدیریت صنایع دستی و محصولات کشاورزی بسیاری از معضلات اجتماعی حل شده و مشکل بیکاری تا حد بالایی برطرف می شود، زیرا استان کرمانشاه با داشتن ظرفیت های کشاورزی ، دامداری و صنایع دستی حرف اساسی برای گفتن دارد و باید این ظرفیت ها مورد حمایت قرار گیرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: عشایر سرمایه های ارزشمند انسانی هستند لذا باید هم مورد حمایت قرار گیرند و هم مدیریت شوند و مسئولان باید نسبت به تکریم عشایر همواره اهتمام داشته باشند.
ایشان تأکید کرد: همه ما اعم از عشایر، روستایی و شهری باید بدانیم خدمت به نظام، خدمت به اسلام است، زیرا این نظام مورد توجه دنیا قرار دارد.