نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: عشایر پشتوانه های همه جانبه ای برای نظام اسلامی هستند و باید جانبه حمایت شوند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، آیت الله “مصطفی علماء” روز دوشنبه در دیدار جمعی از سران عشایر استان کرمانشاه که به مناسبت ۲۹ اردیبهشت ، سالروز دیدار تاریخی سران عشایر کشور با امام راحل (ره) برگزار شد، گفت: از اول انقلاب امام راحل(ره) نگاه خاصی به عشایر داشتند و همچنین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نگاه ویژه ای به عشایر و توانمندی های آنان دارند.
امام جمعه کرمانشاه افزود: عشایر در برهه های خاص انقلاب اسلامی مثل دفاع مقدس حضور ارزشمندی داشتند و از جهات مختلفی همچون تولید، اقتصاد مقاومتی و صادرات سهم بزرگی در رونق اقتصاد کشور دارند.
آیت الله علماء خاطر نشان ساخت: جامعه امروز عشایری استان جمعیتی بالغ بر ۸۰ هزار تن را در خود جای داده ، که این تعداد سهم بزرگی می تواند در تحولات و موفقیت های برجسته استان داشته باشد.
وی تاکید کرد: عشایر می توانند بازوان توانمند تولید و خود کفایی باشند و با توجه به حضور خوب و موثر جوانان عشایر ، باید شاهد موفقیت های خوبی در خصوص شعار سال یعنی جهش تولید باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: برای رسیدن به جایگاه خوب در عرصه های جهانی و منطقه ای باید بتوانیم برخی فعالیت های سنتی در زمینه تولید را بشکنیم و طرح نویی در این خصوص در اندازیم، زیرا با توجه به زیر ساخت ها و منابع خدادادی، سهم ما در اقتصاد جهانی باید بیشتر از این باشد.
گفتنی است قبل از سخنان نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، فرمانده بسیج عشایری و تنی چند از سران عشایر کرمانشاه به ایراد سخن پرداختند.