نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه: فرهنگ از اقتصاد بالاتر و از نان شب هم واجب تر است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه آیت الله “مصطفی علما،” روز دوشنبه در دیدار با اعضای کانون های مساجد ، که با شرکت حجه الاسلام والمسلمین ملکی مدیر کل دفتر حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گرفت، گفت: باید آنچنان فرهنگ غنی اسلامی ایرانی خود را برجسته کنیم ، که دیگران برای ما و خصوصا جوانان نسخه فرهنگی نپیچند.
امام جمعه کرمانشاه افزود: رضا خان در ایران و آتا ترک در ترکیه ، برنامه استعماری کشف حجاب را اجرا کردند، اما در ایران موفق نشدند آن را به ثمر رسانند ، علت هم این بود که علما وارد صحنه شدند و روشنگری نمودند.
وی با مهم دانستن فعالیت فرهنگی خصوصا برای قشر جوان و نوجوان تاکید کرد: به عنوان مثال آمریکا با حضور در افغانستان ، اولین کاری که انجام داد تغییر کتاب های درسی بود و این حرکت استعماری یعنی برنامه ریزی دراز مدت ، بنا براین همچنانکه مقام معظم رهبری می بفرمایند ، دو وزارت آموزش وپرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی از همه جاها حساس تر است ، در واقع این فرمایش ایشان مبین اهمیت و مهم بودن کار فرهنگی و برنامه فرهنگی می باشد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر کار فرهنگی ، منحصر به محراب، مسجد و خطبه نمی شود، بلکه باید برنامه ریزان فرهنگی برای تقویت باورهای مردم و حرکت جامعه به سوی سلامت فرهنگی برنامه ریزی دراز مدت انجام دهند.
در پایان این نشست طی حکمی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آیت الله علما به عنوان رئیس شورای فرهنگی کانون های مساجد استان کرمانشاه منصوب شد.
گفتنی است: در ابتدای این جلسه حجه الاسلام والمسلمین ملکی، مدیر کل دفتر حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از برنامه های کانون های فرهنگی مساجد ارایه نمود، وی گفت: در آستانه ۲۶سالگی تاسیس کانون های مساجد ، تعداد ۲۵هزار کانون در کشور فعالیت دارند ، که بیش از ۳میلیون نفر عضو این کانون ها می باشند.