نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه: فلسفه بعثت پیامبران الهی عبودیت و تسلیم بی چون و چرا در برابر خداوند است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در اولین همایش نماز که به همت لشکر ۲۹ سپاه حضرت نبی اکرم (ص) برگزار شد، آیت الله علما خدمت سربازی در حکومت اسلامی را خدمت به خدا و رسول الله (ص) دانست و آن را افتخاری بزرگ برای نظامیان محسوب کرد.
امام جمعه کرمانشاه گفت: در نماز ادب با خدا باید رعایت شود زیرا پیامبر اکرم (ص) بعد از کارهای سخت و دشوار، متواضعانه به سوی نماز پناه می برد.
وی افزود: از آدم تا خاتم ، فقط یک کلمه مورد توجه و نظر است و آن دین است، که دین اسلام یعنی تسلیم در برابر فرمان خداوند است.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: فطرت همه انسان‌ها، در گذشته و حال و آینده، پاک و الهی است، لذا فطرت انسانی به دنبال کار خیر و برنامه های مثبت بوده زیرا هدف همه پیامبران یک چیز می باشد و آن خارج کردن مردم از ظلمات به سوی نور بوده است.
آیت الله علما در خصوص اهمیت نماز خاطر نشان ساخت : در قد قامت صلوات، وقت زیارت خداوند رسیده است زیرا قرآن کلیم الله است و با ما سخن می گوید، لذا باید همه ما قدر این فضا را بدانیم زیرا همه بزرگان ما در همین فضا به عالی ترین درجات رسیدند، امامین انقلاب در این فضای پاک بندگی، به اوج رسیدند، و همین تربیت قرآنی است که الان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به دنیای استکبار نهیب می زند، و همسایگان را توصیه به استقلال می فرمایند.
خود پیامبر اسلام (ص)در هیچ چیزی به اندازه نماز آرامش نمی یافت و همواره بعد از جنگ های سخت به نماز و راز و نیاز با خداوند پناه می برد.
این استاد حوزه های علمیه بیان داشت :وقتی حقیقت بندگی خدارا بدانیم، این بندگی را با تمام دنیا عوض نمیکنم و از همین بندگی خداست که امام راحل ،به دنیا می فرماید آمریکا هیچ غلطی نمی کند.
آیت الله علماء پیرامون تأثیر نماز اظهار داشت: اگر روح و جان ما بخواهد الهی و آسمانی و معنوی شود باید سر سفره نماز بنشینیم، زیرا در مناجات شعبانیه می فرماید عبادت را باید چشید.
امام جمعه کرمانشاه یاد آور شد:حاج قاسم سلیمانی مزه ایمان و بندگی را چشیده بود، لذا به همه می گفت، دعا کنید من شهید شوم و چقدر افتخار بزرگی است که ما سرباز اسلام و رسول الله باشیم.