نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: فلسفه خلقت و اساس تشکیل جهان بر مبنای امر به معروف و نهی از منکر استوار است.

به گزار ش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، در آیین تکریم و معارفه دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه که در دفتر نمایند ولی فقیه دراستان کرمانشاه برگزار شد، بر انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر به شکل هنر مندانه تأکید شد.
آیت الله علماء گفت: فلسفه بعثت پیامبران الهی همین فریضتین امر به معروف و نهی از منکر بوده است، زیرا بر حسب فرمایش حضرت امیرالمؤمنین علی (ع)« امر به معروف و نهی از منکر قوام دین است» یعنی آن چیزی که جوهر دین را حفظ می کند، همین امر به معروف و نهی از منکر است.
امام جمعه کرمانشاه افزود: اجرای امر به معروف و نهی از منکر دلیل خاصی نمی خواهد، یعنی ارتکازی است و رعایت آن ادله خاصی را نمی طلبد، لذا باید برای مؤثر شدن برنامه های آن از روش های روان شناسانه و به روز استفاده شود تا تأثیر گسترده ای را در سطح جامعه بوجود آورد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تأکید کرد: گاهی خطرات فردی است و صدمات فقط به یک نفر می رسد، اما مواقعی خطرات جنبه اجتماعی دارد و پیامدهای آن مجموعه جامعه را درگیر می کند، این جاست که فریضه امر به معروف و نهی از منکر جایگاه خود را یافته وارزش اجتماعی آن مشخص می شود.
وی تصریح کرد: تمامی امور دین از جمله امر به معروف و نهی از منکر برای ادای تکلیف است لذا اگر همه به تکلیفمان عمل کنیم، پیامد های مثبت آن در جامعه هویدا شده و تبعات ارزشمند آن به عموم جامعه سرایت می کند.
گفتنی است در این مراسم از خدمات و تلاش های سردار بهمن ریحانی در زمان تصدی دبیری ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان تقدیر شد و با حکم آیت الله صدیقی، حجه الاسلام و المسلمین مسعود احمدی به عنوان دبیر جدید ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان کرمانشاه معرفی شد.