معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری گفت: مرزبانی و حراست از اعتقادات و دین مردم وظیفه طلبه ها و روحانیون است که باید همچون سربازی جان بر کف این وظیفه را انجام دهند.

حجت الاسلام والمسلیمن “احمد مروی” روز شنبه در آیین افتتاح حوزه علمیه باقرالعلوم (ع) سرپل ذهاب اظهار داشت: کتاب ها و متون و روایاتی که امروز به راحتی در اختیار طلبه ها وجود دارد خون های بسیاری برای آنها در طول تاریخ فدا شده است و زحمات بسیاری برای آنها کشیده شده و طلبه نیز امروز باید نهایت بهره را از آنها برای خود و جامعه ببرد.
وی گفت: طلبه باید در طول زندگی خود دو بال تحصیل و تهذیب را همواره در خود تقویت کند چرا که جامعه روحانی باسواد و با تقوای را نیاز دارد .
وی گفت: طلبگی استمرار کار انبیا است و طلبه باید بداند طلبگی عجین است با سختی ها و کمبود ها و هر چه قدر خلوص دل طلبه بیشتر شود تحمل سختی ها آسان تر بلکه شیرین تر نیز می گردد.
وی افزود: طلبگی در جوانی یعنی پوشیدن لباس خدمت به امام زمان (عج) و قطعا مورد توجه حضرت قرار می گیرند و طلبه با عنایت به این موضوع باید نهایت استفاده را از این ایام جوانی ببرند.
حجت الاسلام والمسلمین مروی بخاطر ساختن و راه اندازی مجدد این حوزه که در زلزله سال قبل تخریب شده بود از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و همچنین امام جمعه سرپل ذهاب و مسئولان حوزوی استان تقدیر و تشکر کرد.