نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: معلولیت ، محدودیت و ناتوانی نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، در آیین اهدای ۳۰۰ دستگاه ویلچر که از طرف جمعیت هلال احمر و موسسات خیریه استان با حضور برخی مسوولین امروز برگزار شد، از معلولین به عنوان انسان های توانایی یاد شد، که نیاز به ترحم ندارند.
امام جمعه کرمانشاه با برشمردن اهمیت اندیشه بر جسم، از مسوولین استان درخواست نمود در تامین امکانات رفاهی برای آنها تلاش کنند.

وی با تجلیل از ارگانها و موسساتی که در پویش جمع آوری وسایل توانبخشی به افراد دارای معلولیت در کنار آنها بوده اند گفت: امیدوارم که دولت به این قشر از جامعه توجه بیشتری داشته و در بودجه اعتبارات بیشتری را در نظر بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاراه به ابیاتی از مولانا اظهار داشت: انسانیت انسان به اندیشه اوست و ما فقط گوشت و پوست استخوان نیستیم و مهم اندیشه ماست.

آیت الله علما افزود: مهم استعدادی است که خداوند به همه انسانها داده است نه اینکه نقص عضوی در انسان باشد یا نباشد.

ایشان به خاطرات گذشته اشاره کرد و گفت: زمان جوانیم به یاد دارم یکی از مدرسین ما دارای معلولیت بود اما جزء مدرسین درجه اول قم بود و خیلی ها تاکنون بودند که به نحوی معلولیت داشته‌اند اما جز فاخران و اندیشمندان بزرگ جهان بودند که این نشان از توانمندی افراد دارای معلولیت دارد.

امام جمعه کرمانشاه در پایان یادآور شد: هر کس هر قدر که می تواند باید به هم نوع خود کمک کند و فقط بحث معلولیت نیست بلکه هر کدام به نحوی مشکلاتی داریم اما یک مجموعه دلسوزی هستیم که باید همه در خدمت هم باشیم و با همیاری همدیگر سعادتمند خواهیم شد.