نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت:  آیت الله سیستانی در اتحاد شیعه و سنی گفته است اهل تسنن برادر که نه بلکه با ما یک نفس واحده هستند و این زیباترین تعبیر در اتحاد و یکپارچگی ماست.

حضرت آیت الله “مصطفی علما” روز شنبه در همایش وحدت و بصیرت که بمناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و  هفته وحدت در شهرستان سنقر کلیایی برگزار شد ، اظهار داشت:  شیعه و سنی همه مسلمان و زیر سایه قرآن و رسول الله (ص) هستیم و همه باید برای اعتلای اسلام و عظمت امت اسلامی بکوشیم.

وی افزود: امام خمینی (ره) از همان ابتدای آغاز انقلاب بر مسئله وحدت و یکپارچگی کشور و امت اسلامی تاکید داشتند و از هرگونه اختلاف میان مسلمانان بیزاری می جستند و امروز نیز مقام معظم رهبری هرگونه اختلاف افکنی را حرام می دانند.

وی گفت:  اتحاد مسلمانان و مقاومت در مقابل استکبار جهانی روز به روز خود را بیشتر  نمایان می کند و قدرتمند تر می شود و  می توان به جنگ ۴۰ ساعته چند روز گذشته نوار غزه با اسراییل را نام برد که اسراییلی را که چند دهه قبل ۶ روزه چند کشور بزرگ  اسلامی را به زانو در آورده بود وادار به تسلیم کند.

همچنین امام جمعه اهل سنت کرمانشاه بیان داشت: امروز وحدت و یکپارچگی در مقابل دسیسه های  دشمنان بسیار واجب است چرا که دشمن همه جانبه به مقابله با اسلام آمده است.

ماموستا ملا “محمد محمدی” افزود: یکی از بزرگترین جبهه های بزرگ دشمن علیه ما بحث تبلیغاتی و رسانه های دشمنان است که نیازمند هوشیاری مردم و روحانیون است که بتوانیم به درستی با آنها مقابله کنیم.

همچنین امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: ما مسلمانان هیچ اختلاف و جنگی با یکدیگر نداریم هرچه که می بینیم دسیه ها و نیرنگ های آمریکا و صهیونیست جهانی است .

ماموستا ملا” احمد شیخی” افزود: داعش ، النصره و همه گروهای ترویستی منطقه گرچه لباس اسلام بر تن دارند اما ما بخوبی می دانیم که انها سرباز آمریکا هستند و مسلمان نیستند.

وی گفت: ما مسلمانان برخلاف مسیحیان که در شاخه های مذهبی خود در اصول با یکدیگر اختلافات گسترده ای دارند و آن را پنهان می کنند در اصول خود هیچ اختلافی با هم نداریم و آنچه بحث است بر سر فروعات و احکام است.

وی افزود: ما باید هوشیار باشیم که از این فاصله های کوتاه بین ما دشمنان از کاه کوه نسازند و ما را گمراه نکنند و یادمان باشد که دشمن اصلی همه مسلمانان جهان آمریکا و صهیونیست است.