نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: 15 خرداد سال 42 آغاز انقلابی شد که در بهمن سال 57 به نتیجه و پیروزی رسید.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه ، آیت الله علماء در مصاحبه با شبکه زاگرس( صدا و سیمای مرکز کرمانشاه) با تسلیت سالروز ارتحال امام راحل و قیام ۱۵ خرداد گفت: امام فرمودند« ۱۵ خرداد یوم الله و مبدا تاریخ انقلاب اسلامی می باشد» لذا ۱۵ خردا آغاز روزی است که نهضت عظیمی را در ایران مدیریت و راهبری نمود که در نهایت منتج به انقلاب پر شکوه اسلامی ایران گشت.
امام جمعه کرمانشاه افزود: بعد از ارتحال حضرت آیت الله بروجردی، مرجع بزرگ تقلید شیعیان، شاه می خواست مرجعیت را از ایران به نجف منتقل کند، تا به راحتی بتواند به سرسپردگی خود استمرار بخشیده و در راستای دستورلات آمریکا، اسرائیل و انگلستان حرکت کند، اما موضع گیری شجاعانه امام پیرامون مفاد انجمن های ایالتی و ولایتی ، تمامی نگاه ها را به قم معطوف داشت و حکومت وقت را وادار به عقب نشینی کرد.
آیت الله علما تاکید کرد: شیوه مبارزاتی امام راحل با همه فرق داشت، در عین حال این که، منطق را بر رفتار و سخنان خود حاکم کرده بود به احدی هم باج نمی داد و همواره شاه بیت سخنان او اسلام بود.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: امام مرگ و حیات خود را در خدمت اسلام می دانست و همواره به حکام پادشاهی تاکید می کرد« اگر زنده ماندم با زبان و قلم در خدمت اسلام می باشم و اگر هم مرا بکشند خونم از اسلام پاسداری می کند».
این استاد حوزه های علمیه خاطر نشان ساخت: امام راحل بسیار شجاع بود و این شجاعت کم نظیر ایشان نشات گرفته از ترس او از خدا بود و تقوای امام باعث می شد به رغم تنهایی در آغاز نهضت از هیچ حکومتی ترس و واهمه نداشته باشد.
گفتنی است مشروح این گفتگو راس ساعت ۳۰/۲۱ از شبکه زاگرس پخش می شود.