به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان پیامی به قلم دکتر علیرضا شهرستانی، استاد دانشگاه و رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه منتشر شد.

هوالرئوف
«هفته پیوند طلوع خورشید ایمان در سرزمین اندیشه هاست»
هفته پیوند اولیا و مربیان(۳۰ تا۲۴مهرماه) را به پیشگاه ارجمند قاطبه پدران و مادران و همچنین مربیان و فرهنگیان فرهیخته تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
امروزه ارتباط و تعامل برای رسیدن به اهداف مقدس و متعالی، که هدف آن تربیت باورهای انسانی بر مدار عقلانیت و معنویت باشد، نیاز مبرم و همه جانبه جوامع انسانی می باشد، چه این که، با تمشیت این نگرش ها، نسلی تربیت می شود که افق های روشن دانایی بر مدار ایمان و نوع دوستی را برای فردایی بهتر ترسیم می کند.
هفته پیوند فرصت مغتنمی است تا امید و توانستن را به صورتی آشکار در گوش متعلمان خود زمزمه نماییم و نوید فردایی برای بهتر زیستن در سایه اعتقاد ایمانیِ «ما می توانیم» را در ذهن و ضمیر آن ها نهادینه کنیم، هدفی بزرگ و مقدس که در فرمایش نورانی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب به خوبی متجلی بوده و آحاد ما را برای تأمل و اجرایی نمودن آن دعوت می فرماید.
در استان دیرپای کرمانشاه و به دلیل وجود اعتقادات راسخ رادمردمان پاک نژاد آن، این حقیقت به عنوان خواسته ای اجتماعی و فرهنگی، شاه بیت جستجوی مردم برای رسیدن به تربیتی تابناک بر مدار دستورات قرآن و ارزش ها بوده است.
امید وارم شاهد فصلی نوین و درخشان در سایه پیوند اولیای دانش آموزان با اولیای مدارس باشیم، که حقیقتاً برآیند آن تربیت نسلی مدیر، باورمند، پرتلاش و مدبر برای فرداهای میهن عزیز اسلامیان می باشد.
علیرضا شهرستانی