نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه: وقف و موقوفات جزو احکام برجسته و موکد اسلام است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه آیت الله “مصطفی علماء” روز شنبه در دیدار با مدیر کل و معاونین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه که به مناسبت آغاز دهه وقف صورت گرفت، گفت: خدمت به بندگان خدا برگشت به خدا دارد و وقف یکی از خدمات ارزشمند و ماندگار است لذا باید فرهنگ وقف و موقوفات گسترش یابد.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اهمیت وقف افزود: یک کتاب فقهی مستقل در باب وقف داریم و این بدان معناست که شارع مقدس عنایت خاصی به موضوع وقف دارد زیرا وقف همواره کار ساز بوده و.مشکلات را مرتفع کرده است.
نماینده ولی فقیه در استان با انتقاد از عدم احیای برخی موقوفات استان تاکید کرد: در استان کرمانشاه حدود ۲۱هزار رقبه موقوفات داریم ، لذا بایستی موقوفات مطالعه ، شناسایی و مورد بهره برداری قرار گیرند و باید در این گونه موارد مُر اسلام را عمل کنیم و.تقوای لازم را داشته باشیم.
آیت الله علماء با اشاره به اهمیت امام زادگان استان و بقاع متبرکه گفت: مردمی که وارد بقاع متبرکه و امام زاده ها می شوند. در واقع حاجت خود را به خداوند مطرح می کنند، و از درگاه خداوند متعال خواهان رفع حوائج خود هستند، لذا باید در جهت معرفی مطلوب این اماکن تلاش های خوبی صورت گیرد.
گفتنی است، قبل از سخنان آیت الله علماء حجت الاسلام صالحی (مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان) گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این اداره کل ارائه داد.