نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه: پیامبر رحمت و مکرم (ص) اساس و بنیان وحدت بین مسلمانان جهان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در همایش علما و نخبگان اهل تسنن و تشیع منطقه اورامانات که به همت قرارگاه منطقه ای نجف اشرف برگزار شد، از پیامبر مکرم اسلام(ص) به عنوان بهانه خلقت یاد شد .
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اهمیت تقوا در سنخیت داشتن با خداوند گفت: سنخیت با خدا باید داشته باشیم، زیرا همین سنخیت است که باعث شد پیامبر مکرم(ص) به رسالت مبعوث شوند، لذا باید افتخار کنیم که امت این پیامبر بزرگ هستیم، زیرا قرآن و کلام الله متعلق به اوست.
وی افزود: در شهادت به رسالت رسول خدا همه موجودات شهادت می دهند لذا برخی متوجه می شوند و برخی متوجه نمی شوند.زیرا پیامبر اکرم(ص) بر همه پیامبران و جهانیان مهیمن است و این به واسطه مقامات بلند مقدار حضرت می باشد.
آیت الله در خصوص عظمت پیامبر اعظم(ص) اظهار داشت: حضرت ایشان بالاترین مراتب را درک کرد زیرا بالاترین درجه رسالت را بین پیامبران دارند، زیرا حق حمد را در قیامت فقط شخص رسول خدا دارند ، لذا میلاد این پیامبر بزرگ و رحمت محور وحدت تمام مسلمانان می شود زیرا پیامبر مکرم اسلام(ص) اصل و اساس وحدت است.
ایشان با استناد به تفاسیر متعدد و متنوع علمای اهل سنت و شیعه تاکید کرد: همه این بزرگان حور محور پیامبر اکرم (ص) منادی وحدت بودند، لذا علمای ما هم باید با استناد به این سرمایه های بی نظیر جوانان را با محتوای غنی اسلام آشنا کنند.
آیت الله علما پیرامون اهمیت جذب جوانان تأکید کرد:باید جوانان را دعوت به وحدت و دعوت به رسول خدا (ص)کنیم، زیرا وحدت، توطئه های استکبار را نقش بر آب می کند، همه می دانیم داعش که ساخته و پرداخته استکبار است یک گلوله به طرف اسرائیل شلیک نکرد زیرا اینها آمدند تا اسلام را وارونه کنند، پیامبر رحمت را بد معرفی کنند، اینها بسیار مهم است .
وی از بصیرت به عنوان سرمایه بزرگ مردم اورامانات یاد کرد و خاطرنشان کرد: بصیرت، آگاهی، شناخت و نگاه به مسائل خیلی مهم است لذا باید برای جوانان منطقه مدام نشست های روشنگرانه و بصیرتی برگزار کنیم زیرا ما ملتی ثروتمند هستیم و جوانان ما باید با این سرمایه های عظیم علمی و فرهنگی آشنا شوند.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: امام راحل وقتی به کشور تشریف آوردند جمله ای ماندگار فرمود و آن این که «ما می توانیم»، لذا باید جوانان ما قدرت کشور و مدیریت بی بدیل کشور را بشناسند و بدانند مدیریت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) چقدر دقیق و عالمانه است.
ایشان خطاب به جوانان استان تصریح کرد: امروز دنیا روی شما حساب باز کرده و باید قدر موقعیت خود را بدانید لذا شایسته است علمای محترم منطقه جوانان را با محتوای اسلام ، سخنان پیامبر رحمت (ص) و قرآن کریم آشنا کنند.
این استاد برجسته حوزه های علمیه افزود: زمان ، زمان تلاش و کار است باید مدارس دینی ما متحول شوند، آموزش ها متحول شود ، نشست ها و جلسات متحول شوند ، باید این موارد خروجی داشته باشند که در تراز اسلام و انقلاب باشد ، زیرا تنها در این خصوص است که دشمنان از به دام انداختن جوانان ما تا امید می شوند.