رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه: با تلاش های صورت گرفته، رتبه نخست تولید نخود در کشور از آن کرمانشاه می باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمانشاه دکتر حاتمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در نشست شورای زکات استان که با حضور حضرت آیت الله علماء نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد گفت: کرمانشاه ظرفیت بالای در پرداخت زکات دارد و امسال که سال جهش تولید است می توان از این پتانسیل کمک های شایانی به فقرا معمول داشت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه افزود: سال گذشته کشاورزی استان با جهش خوبی همراه بود و در تمام زمینه ها از جمله گلخانه، زعفران، عسل و … تولیدات خوبی داشتیم ، امسال هم پیش بینی می شود میزان ۵۰۰ هزار تن افزایش تولید داشته باشیم.
دکتر حاتمی تاکید کرد: جهاد کشاورزی در سال گذشته، پیاز زعفران را به صورت رایگان در اختیار ۵۰ خانواده قرار داد، لذا اگر کمیته امدا همکاری کند، امسال ظرفیت افزایش این تعداد را به ۲۵۰ خانواده هم داریم.
وی از وجود تعداد ۴۵۰۰ واحد دامداری در استان خبر داد و تصریح کرد: این واحد های تولیدی ظرفیت پرداخت زکات را دارا می باشند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: طرح مدیریت رودخانه ها در سال ۱۳۹۳ به دستور مقام معظم رهبری کلید خوردو ۶۴ هزار هکتار به کرمانشاه اختصاص یافت، که در کنار آن ۳۴ هزار هکتار هم به عنوان سامانه گردشگری، که ۱۴ هزار هکتار توسعه داشته است و این حرکت باعث شد ۱۰۰ درصد سیستم آبیاری انجام شود.
وی در پایان از خروج سالیانه ۵/۴ میلیارد متر مکعب آب به کشور عراق خبر داد و اظهار امید واری کرد با مدیریت آب های جاری بتوانیم به کشاورزی استان جان تازه ای ببخشیم.