نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه: کشاورزی و دامپروری و تقویت زیر ساخت های آن ها باید محور توسعه همه جانبه استان باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه آیت الله “مصطفی علماء” روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه مسوولین قدیم و جدید حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان که با حضور آیت الله تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت، ضمن تبریک عید سعید غدیر خم گفت: امام علی علیه السلام خطاب به کمیل می فرمایند، هر حرکت و کاری که با پشتوانه علمی و فکری همراه باشد پیشرفت می‌کند.
امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اهمیت کشت و کار علمی و مکانیزه افزود: اگر بتوانیم حرکت های جهادی در بخش کشاورزی به شکل زیر بنایی ایجاد کنیم ، هرگز به نفت و گاز احتیاجی پیدا نخواهیم کرد و اقتصاد مقاومتی را به عالی ترین صورت ممکن انجام داده ایم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با انتقاد از بیکاری موجود در استان تصریح کرد: با وجود این همه ثروت گسترده خداداد در بخش های مختلف و خصوصا بخش کشاورزی ، چرا باید در استان بیکار داشته باشیم، و متاسفانه از این ظرفیت های عظیم به خوبی استفاده نشده و نتوانسته ایم این موارد را به صورت علمی مدیریت کنیم.
امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر ضرورت مطالعه در بخش های مختلف کشاورزی و دامپروری استان گفت: باید با مطالعه عمیق و دقیق هم ظرفیت های کشاورزی استان را شناخت و هم نیاز کشور را به محصولات کشاورزی مورد توجه قرار داد ، تا هم بازار کار ایجاد شود و هم محصولات مورد نیاز جامعه با کیفیت عالی به دست مصرف کننده برسد.
آیت الله علما با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به روحانیت حاضر در جلسه گفت: همه کسانی که تریبون در اختیار دارند باید نسبت به تبیین علمی و همه جانبه بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری اهتمام ویژه داشته باشند ، زیرا بیانیه گام دوم منشور انقلاب در چهل ساله بعدی می باشد.
گفتنی است در این آیین، از خدمات حجت الاسلام والمسلمین یوسفی نیا تجلیل و حجت الاسلام والمسلمین حسینی مقدم به عنوان مسئول جدید این حوزه معارفه شد.