نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه: کلید بسیاری از درد ها و مشکلات استان در دستان نمایندگان مجلس می باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، در نشست پیش از ظهر امروز مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، بر رفع مشکلات مردم و رسیدن به زندگی مطلوب تأکید شد.
امام جمعه کرمانشاه افزود: گاهی طرح هایی برای اجرا در سطح استان توسط سرمایه گذاران پیشنهاد می شود ولی متأسفانه به دلیل عدم برنامه ریزی توسط مسوولین استان عمده این طرح ها برگشت خورده و در جای دیگری اجرایی می شوند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به استعداد استان برای کشت برنج تصریح کرد: خوشبختانه در استان کرمانشاه زمین های کشاورزی، استعداد و بازدهی خوبی برای کشت برنج دارند، زیرا در گذشته هم این محصول در استان کشت می شد، با این روش هم می شود در آمدزایی خوبی برای کشاورزانبوجورد آورد و هم این که نیاز استان را به این محصول بسیار مهم برطرف ساخت.
آیت الله علماء گفت: همانگونه که بارها و بارها، گفته ام، استان کرمانشاه سرزمین بسیار ثروتمندی است، منابع و ذخایر استان منحصر به فرد است، ثروت های خدادای بی نظیر می باشند، اما متأسفانه به دلیل عدم مدیریت درست, علمی و منطقی جزو استان های بسیار فقیر بوده و در خصوص آمار بیکاری جزو استان های اول جدول هستیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تأکید کرد: مردم باید مطالبه گر باشند و مدام از این مسوول و آن مسوول مطالبه گری داشته باشند ، شاید با این روش برخی مسوولین کم کار، حرکتی نمایند و استان کرمانشاه به جایگاه لایق و شایسته خود برسد.
گفتنی است قبل از سخنان آیت الله علماء هر کدام از نمایندگاه استان به ارائه نفطه نرات خود پرداختند.
دکتر مصری نماینده مردم کرمانشاه طی سخنانی گفت: برای نیل به اهداف کلان استان و رفع مشکلات مردم، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، در اصلی ترین کمیسون های مجلس که مشکلات استان را می توان در آن جا بهتر پیگیری کرد، حضور دارند.
وی افزود: اراده نمایندگان بر این قرار گرفته که با همه وجود مشکلات حوزه های انتخابیه خود را پیگیری کرده و در رفع آن بکوشند.
حجه الاسلام و المسلمین حسینی کیا نماینده مردم شهرستان سنقر و کلیایی گفت: نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه مجمع نمایندگان را به عنوان یاوران خود بداند و هر نقطه نظری در خصوص مسائل جاری استان هست که ضرورت دارد از تریبون مجلس به گوش مسوولین برسد، نمایندگان استان این آمادگی را دارند که انتقال دهنده این نقطه نظرات باشند.
حسینی کیا افزود: تلاش می کنیم که بتوانیم تمامی واحد های نیمه تعطیل استان که بعضاً فقط با ۷۰ درصد بازدهی فعالیت دارن را کامل نماییم.
دکتر رضایی نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین از آمادگی نمایندگان استان برای رفع مشکلات مردم خبر داد و گفت: اراده نمایندگان فعلی استان بر این قرار دارد که در رفع مشکلات مردم هماهنگ باشند.
لهونی نماینده منطقه اورامانات هم از عزم جدی نمایندگان استان برای رفع تنگ ناها و مشکلات مردم خبر داد و افزود: یکی از اولویت های مجمع نمایندگان رسیدگی به معیشت مردم و رفع مشکلات آنان می باشد.
دکتر حیدری نماینده شهرستان های قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب گفت: دغدغه همه نمایندگان رسیدگی به معیشت مردم است، زیرا استان ما استان ثروتمندی است و نباید مردم در تنگ نا باشند.
وی از طرح عظیم انتقال آب کرمانشاه به استان های ایلام و خوزستان خبر داد و افزود: این طرح عظیم ۴۳۰ کیلومتری آب شرب استان را به این دواستان منتقل می کند و متأسفانه آب مصرفی برای استان کرمانشاه کشاورزی محسوب شده حال آن که برای استان ایلام مصرفی و قابل شرب تعربف شده است.
دکتر رشیدی نماینده دیگر شهر کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اعلام این که استان کرمانشاه قطب کشاورزی کشور است گفت: استان کرمانشاه دارای ظرفیت های بی بدیلی در بخش کشاورزی و گلخانه ای می باشد، اما متأسفانه این سرمایه های عظیم خدادای مغفول مانده و به درستی مدیریت نشده است.
وی با انتقاد از عدم جذب سرمایه توسط مدیریت استان افزود: توقع این است مدیران استان برای رفع این تنگناها همکاری همه جانبه ای با مجمع نمایندگان داشته باشند، تا با همدلی و اتحاد محیط مناسبی برای جذب سرمایه ء سرمایه داران فراهم نماییم.
دکتر رشیدی از صادرات قاچاق دام از استان به عنوان معظل بزرگ یاد نمود و تأکید کرد: متأسفانه صادرات قاچاق دام، به دامداری استان ضربه زده است، در خصوص جنگل ها و مراتع یکی از بهترین و غنی ترین سرمایه ها را دراستان داریم اما به دلیل سوءمدیریت در آستانه نابودی می باشند.