نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه: از بهترین مراتب بندگی خداوند متعال، ایجاد صلح و سازش بین مردم است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، آیت الله علماء در اولین همایش طلایه داران صلح که پیش از ظهر امروز و به میزبانی دادگستری استان کرمانشاه با حضور مسوولین ارشد دستگاه های اجرایی برگزار شد گفت: ایجاد صلح و سازش بین مردم از بهترین عبادت هاست که خیر و برکت آن به تمام جامعه باز می گردد.
امام جمعه کرمانشاه افزود: تمام جمعیت دنیا سر سفره خداوند ارتزاق می کنند، لذا باید به پاس این نعمت ها مراتب بندگی را به جای آوریم و یکی از بهترین مراتب بندگی ایجاد صلح و سازش بین افراد جامعه است.
وی با شاره به وصیت حضرت امیر المومنین علی (ع) خطاب به امام مجتبی (ع) تاکید کرد: امام علی(ع) همه ما را به رعایت سه مورد سفارش می فرمایند، اول رعایت تقوای الهی، دوم داشتن نظم و انضباط و سوم ایجاد صلح و سازش بین مردم ، که این مورد سوم را باید همواره مد نظر قرار دهیم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس فرمایشات پیامبر اکرم(ص) صواب ایجاد صلح و سازش بین مردم از گرفتن روزه مستحبی و اقامه نماز مستحبی در طول سال بیشتر است.
این استاد حوزه های علمیه خاطر نشان ساخت: باید همواره بر این حرکت بزرگ انسانی ، یعنی برقراری صلح و سازش بین مردم تاکید کنیم و از تمامی ظرفیت های انسانی استان اعم از ذی نفوذ ها، ریش سفیدان و بزرگان اقوام استفاده شود تا میزان مراجعات به دادگستری استان کاهش یابد.
گفتنی است قبل از سخنان آیت الله علماء دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه گزارشی از برنامه های دستگاه متبوع خود را ارائه نمود.
وی افزود: در سال گذشته تعداد ۳ میلیون ۸۰۰ هزار مراجعه کننده وارد دادگستری استان کرمانشاه شده که نشان دهنده وضعیت مطلوبی در سطح جامعه نیست، لذا باید همه مردم شریف کمک کنند تا اختلافات قبل از رسیدن به دادگستری بین خود مردم به صلح انجامد.