نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: پنجم مرداد نقطه عطفی در باور های فرهنگی و دفاع مقدس ملت ایران است.

به گزارش روابط دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، در گردهمایی پیش از ظهر امروز ائمه جمعه شیعه و سنی استان که با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، مدیر کل اطلاعات، نمایندگی ولی فقیه در سپاه نبی اکرم که به مناسبت ۵مرداد سالگرد اولین اقامه نماز جمعه در کشوربعد از انقلاب و همچنین سالروز عملیات مرصاد، در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، بر اهمیت نماز جمعه به عنوان روح فرهنگی جامعه تأکید شد.
امام جمعه کرمانشاه افزود: اقامه اولین نماز جمعه بعد از انقلاب که با حکم امام راحل توسط مرحوم آیت الله طالقانی صورت گرفت نقطه عطفی در تاریخ ملت ایران شد ، زیرا بعدها و خصوصاً در دفاع مقدس مقدرات جنگ در همین نماز جمعه ها تعیین می شد.
آیت الله علما با اشار به مناسبت دیگر ۵ مرداد که عملیات مرصاد می باشد گفت: در عملیات مرصاد ملت و قوای نظامی و انتظامی مرکزیت نفاق را نابود کردندو تفکر پوچ آن ها برای مردم ایران برملا شد.
گفتنی است : بعد از سخنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه، حجه الاسلام و المسلمین جلیلیان مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت نبی اکرم، مدیر کل اطلاعات استان کرمانشاه و الهی تبار معاون سیاسی امنیتی استان داری کرمانشا به ترتیب سخنانی پارائه نمودند.