دوشنبه, 03 مهر 1396

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: مبنای کار ائمه جمعه باید خط دهی ها و مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باشد و جهت گیری های سیاسی و اجتماعی معظم له جهت و مسیر را برای ما مشخص می نماید
آیت الله "مصطفی علماء" روز یکشنبه در گردهمایی ائمه جمعه استان کرمانشاه گفت: به فرموده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نماز جمعه قرارگاه فرهنگی و ائمه جمعه فرماندهان این قرارگاه هستند و ائمه جمعه باید منطقه خود را به درستی بشناسند و با تعامل با مردم و مسئولین  در صدد رفع مسائل و مشکلات برآیند.
وی افزود: امروز دشمن برای مردم ما خصوصا جوانان ما برنامه دارد و وظیفه ی همه ی ما است که با هوشیاری و دقت تمام مراقب تهاجم  فرهنگی دشمن باشیم و زمینه را برای جذب جوانان به فرهنگ غنی اسلامی مهیا کنیم.
وی تأکید کرد: جلسات و نشست های ائمه جمعه استان منشاء خیر و برکات فراوانی است و باعث تحکیم وحدت و حفظ مصالح انقلاب و کشور است.
حضرت آیت الله علماء از تلاش های سربازان گمنام امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در راستای حفظ امنیت کشور و اشراف اطلاعاتی این عزیزان تقدیر نمودند.
مدیر کل اداره اطلاعات هم در این جلسه به بیان برخی از مسائل و اتفاقات استان کشور و منطقه پرداختند و به سوالات و دغدغه‌های ائمه جمعه پاسخ 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: امروز وضعیت معیشتی مردم برای همه مسئولین خصوصا مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دغدغه مهمی است و دولت باید ارتقاء وضعیت معیشتی مردم را در رأس برنامه‌های خود قرار دهد.
آیت الله "مصطفی علماء" روز پنجشنبه در دیدار با استاندار کرمانشاه و معاونین ایشان به مناسبت نخستین روز از هفته دولت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته دولت گفت: بهترین صفت برای مدیران و مسئولین ما سلامت و اخلاص و روحیه خدمتگزاری است و امام خمینی (رحمت الله علیه) همواره اصرار داشت که وی را خدمتگزار مردم خطاب کنند و خدمت به مردم را بالاترین مستحبات می دانست.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف دولت ایجاد روحیه نشاط و امیدواری در جامعه است، خاطرنشان کرد: هفته دولت فرصتی مناسب برای آگاه کردن مردم از خدمات و کارهای انجام شده توسط دولت و نظام اسلامی است که همین امر باعث رضایت و دلگرمی و امیدواری آنان خواهد شد.
وی افزود: متاسفانه امروز بیکاری و کم درآمدی مشکل بسیاری از خانواده‌ها و جوانان ما است و دولت باید با بررسی و شناسایی استعداد های اقتصادی و اشتغال زایی در هر منطقه و با تقویت اقتصاد مقاومتی در صدد حل این مشکل برآید.
وی گفت: بحمدالله امروز اقتدار و عزت کشور در جهان مثال زدنی است و باید با تلاش و کوشش در زمینه های مختلف این اقتدار و عزت را حفظ و تقویت نماییم.
لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار دکتر رازانی استاندار کرمانشاه در خصوص خدمات ارائه شد توسط دولت در استان کرمانشاه به ارائه گزارش پرداخت

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: برای رسیدن به قرآن و مفاهیم آسمانی آن و سنت پیامبر (ص) باید از پل ولایت و عترت پیامبر عبور کرد.
حضرت آیت الله "مصطفی علما" روز دوشنبه در نشست با بنیاد غدیر استان در خصوص برگزاری جشن عید غدیر خم اظهار داشت: پیامبر (ص) فرموده اند که من شهر علم هستم و علی درب آن است و این حدیث را همه بزرگان شیعه و سنی تایید کرده اند.
وی افزود: معنای این حدیث این است که تنها راه رسیدن به مفاهم واقعی اسلام ناب محمدی (ص) ولایت است و مباحث علمی غنی فراوانی در تایید این موضوع وجود دارد.
وی در ادامه اظهار داشت : در روز عید غدیر خم باید فضای جشن و سرور بر جامعه حاکم باشد و همه مسوولان و مردم در تحقق این مهم باید کوشا باشند و از این فضا در بصیرت افزایی و ولایت شناسی و تببین بحث امامت استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: جانبازان قطع نخاع که به خاطر حفظ اسلام سالهای سال را در سخت ترین شرایط و بدون حرکت زندگی می کنند ، اسطوره های صبر و ایمان هستند.
حضرت آیت الله "مصطفی علما" عصر یکشنبه طی عیادت از جانباز قطع نخاع و فلج مغزی "نوروز علی عظیمی" اظهار داشت: امروز ایران اسلامی هرچه از اقتدار و شکوه تا پیشرفت و استقلال دارد همه به خاطر ایثار گری این عزیزان است.
وی افزود: مردم و مسوولان با در نظر داشتن این ایثارگریهای بزرگ برای اسلام و کشور ، مسئولیت بسیار سنگینی در حفظ دستاورد های بزرگ شهدا و جانبازان و ایثارگران دارند.
وی همچنین از مسوولان مربوطه رسیدگی به وضعیت سلامت و معیشتی جانبازان را خواستار شد.
"نورز علی عظیمی" جانباز 70 درصد ضایعه نخاعی و فلج مغزی در سال 1362 در عملیات والفجر 5 در منطقه چنگوله ایلام مجروح می شود و اکنون 35 سال است که بی حرکت زندگی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: یکی از مهمترین عوامل بازدارندگی در مقابل دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با قدرت ظاهر شدن در مقابل آنها است.
حضرت آیت الله "مصطفی علما" روز یکشنبه در نشست با کارکنان و اعضای دفتر وزارت دفاع و نیروهای مسلح در استان کرمانشاه گفت: امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری هموراه تاکید داشته اند که باید در همه امور کشور با قدرت و اقتدار عمل کنیم.
وی افزود: گزارش فعالیت های وزارت دفاع نشان دهنده توفیقات این وزارت است که در اقتدار جمهوری اسلامی ایران موثر بوده است .
وی گفت: وزرات دفاع امروز در ساخت سلاح های پیشرفته همچون موشک های بالستیک بر اندام دشمنان لرزه انداخته است که این حرکتی بسیار بزرگ و قابل تقدیر است.
وی افزود: البته وزارت دفاع مسئول دفاع از همه شئونات کشور است و همه مسوولان کشوری و این وزارت در حفظ جوانان ما مسئولیت بزرگی دارند که مبادا در بعضی از مناطق کشور جوانانی فریب دشمنان و گروهای تروریستی منطقه که همه دست ساخته آمریکا است را بخورند.
وی گفت: بحث اشتغال جوانان امروز بسیار مهم است خصوصا در استان کرمانشاه که بالاترین نرخ بیکاری کشور را دارد و وزارت دفاع می تواند در این راه در امور مختلف نظامی و غیره کمک کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: حفظ و تقویت زبان و ادبیات فارسی از سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری است.
حضرت آیت الله "مصطفی علما" روز یکشنبه در نشست با دبیر علمی دوازدهمین گردهمایی بین المللی ترویج زبان و ادب فارسی گفت: مقام معظم رهبری خود یک ادیب هستند و هموراه بر حفظ زبان فارسی تاکید دارند .
وی گفت: برگزای چنین گردهمایی های برای توسعه و حفظ زبان و ادبیات فارسی و آثار ادبی کار مفید و ماندگاری است و ما نیز از این گردهمایی حمایت خواهیم کرد.
همچنین دبیر علمی این گردهمایی گفت: در این گردهمایی بزرگ ادب فارسی 250 استاد برجسته داخلی و خارجی زبان و ادبیات فارسی حضور خواهند داشت.
"خلیل بیگ زاده" اظهار داشت: در این گردهمایی 1500 مقاله تخصصی از اساتید برجسته کشوری با 4 هزار و 500 مورد داوری ، مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهند گرفت که به نوبه خود اتفاق بزرگ و بی نظیری در زمینه ادبیات در استان کرمانشاه خواهد بود.
وی افزود: این گردهمایی بزرگ از 15 الی 17 شهریور ماه برگزار خواهد شد و دبیر خانه دائمی نیز در دانشگاه رازی کرمانشاه برای دریافت مقالات و نیز گردآوری آثار ادبی شاعران برجسته استان کرمانشاه فعال خواهد بود.
وی گفت: در استان کرمانشاه آثار و شاعرانی نا آشنا وجود دارد که برگزاری این گردهمایی می تواند در جمع آوری این آثار و معرفی آنها بسیار موثر باشد.
وی افزود: از بین این آثار می توان به دیوان شعر عاشورایی "میرزا احمد الهامی کرمانشاهی " اشاره داشت که وقایع عاشورا را از مدینه تا شام به زیبایی به نظم در آورده است و همچنین به شاعر دیگر "میرزا احمد خان نصیبی کرمانشاهی" با دیوان شعری که تاریخ انبیاء از آدم تا خاتم است اشاره داشت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: عشایر سهم بزرگی در اقتصاد مقاومتی کشور دارند و می توان آنها را الگو یی در اقتصاد مقاومتی معرفی کرد.
حضرت آیت الله "مصطفی علما" روز یکشنبه در همایش تجلیل از شبانان و گله داران بسیج عشایری استان کرمانشاه گفت: عشایر نشان داده اند که در سخت ترین شرایط کشور همچون جنگ تحمیلی و تحریم های اقتصادی همچون کوه استوار در حمایت از انقلاب اسلامی و کشور ایستاده اند به طوری که می شود آنها را الگویی مستحکم برای همه امور زندگی دانست.
وی گفت: عشایر در بحث مرزداری از کشور نیز همواره پیشرو بوده و هستند و می توان گفت اولین مرزداران این کشور عشایر هستند.
وی در ادامه اظهار داشت: امروز مسوولان وظیفه دارند با همکاری خود عشایر، نسبت به بهبود وضعیت کاری و معیشتی عشایر کوشا و پیگیر باشند و راههای پیشرفت و بهره وری بیشتر آنها را بررسی کنند.
وی افزود: امروز ایران اسلامی به برکت تفکر بسیجی خود از همه سختی ها و دشواریهای داخلی و خارجی با قدرت عبور کرده است و به یک قدرت بزرگ و تاثیر گذار منطقه ای و جهانی تبدیل شده است و همه وظیه داریم که این قدرت و استقلال را حفظ و حراست کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت : هیچ چیزی در عالم قابل مقایسه با قرآن نیست و باید شکرگزار این نعمت بی همتا بود .
حضرت آیت الله "مصطفی علماء " روز شنبه در مراسم اختتامیه مرحله ی استانی چهلمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم گفت : قرآن سخن خداوند متعال است که ما و عالم هستی را خلق و مهندسی نموده است و بیش از هر کسی بر فطرت و حقیقت وجودی ما اشراف دارد و می فرماید انسانها در خسران و ضرر هستند مگر این که تحت تربیت و پرورش رب و پروردگار خود باشند.
آیت الله علماء تاکید کرد : هر چیزی که برای رسیدن به سعادت لازم است در قرآن وجود دارد و اگر به قرآن عمل کنیم قدرتمند خواهیم شد و هیچ قدرتی توان مقابله با ما را نخواهد داشت و سبک قرآنی همه را در مقابل ما خاضع می نماید.
وی افزود از دامن قرآن و تربیت قرآنی شخصیتی چون امام خمینی (ره) ظهور و بروز می نماید که دنیا را به لرزه درآورد و با پشتوانه ی قرآن و تفکر قرآنی بود که به ابر قدرت های جهان نامه نوشت که بعد از پیامبر صل الله مشابه آن را سراغ نداریم.
امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد : سبک زندگی ما باید سبک زندگی قرآنی باشد و وظیفه ی بانوان در این عرصه سنگین تر است زیرا برنامه ریزی فضای زندگی و تربیت فرزندان بر عهده مادران است.
وی گفت : قرآن کلام وحی است و بقاء و ماندگاری دارد و هرکس با آن انس پیدا کنند باقی و ماندگار خواهد شد.
همچنین در پایان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه از برخی خانواده های شهدای مدافع حرم و فعالان قرآنی تجلیل به عمل آمد.


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: در کشور اسلامی ایران باید مساجد همچون صدر اسلام در راس امور قرار گیرند.
حضرت آیت الله "مصطفی علما" روز پنجشنبه در نشست مجمع خیرین مساجد استان کرمانشاه گفت: پیامبر اسلام (ص) به هر شهر و دیاری که قدم می گذاشتند اول مسجدی بنا می کردند و همه امور از طریق مسجد اداره می شد.
وی گفت: امروز نیز ریشه و اساس همه کارهای فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی کشور باید در مساجد باشد و این امر فقط با رونق گرفتن مساجد امکان پذیر خواهد بود.
وی افزود: امام خمینی (ره) همواره تاکید می کردند که مسجد سنگر است و در دنیای پر از توطئه و دسیسه های امروز سنگری مستحکم تر از مسجد برای امت مسلمان وجود ندارد.
همچنین نایب رییس سابق مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار داشت: مهمترین اصل برای تحکیم نظام اسلامی تقویت مبانی اعتقادی مردم است.
حجت الاسلام والمسلمین "سید محمد حسن ابوترابی فرد" افزود: برای تقویت اعتقادات مردم نیز راهی جز تقویت نهاد های دینی که مهمترین آنها مسجد است نداریم.
وی افزود: وضعیت فعلی نشان دهنده آنست که متاسفانه مسجد و نهاد های دینی مورد غفلت قرار گرفته است .
وی گفت: رونق مساجد می تواند بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی را نیز کاهش و یا از بین ببرد که مسوولان باید برای از بین بردن ریشه ای این مشکلات در رونق مساجد کوشا باشند.
وی همچنین از تلاش های استان کرمانشاه به عنوان استان فعال و نمونه در بحث مساجد تقدیر و تشکر کرد.
در این نشست که با حضور خیرین انجام شد، نیاز استان در شهرها و روستاها نسبت به ساخت ، تعمیر و دیگر مسایل مساجد به بحث و بررسی گذاشته شد.

رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمانشاه گفت: هر پیشرفت و استقلالی که امروز در کشور به آن دست یافته ایم را فقط مدیون خون شهدا هستیم.
"علیرضا شهرستانی" یکشنبه شب در گرامیداشت سالگرد شهادت 557 شهید استان کرمانشاه در عملیات غرور آفرین مرصاد و ۷۲شهید عملیات ظفرمندانه نصر7 و همچنین شهید والا مقام حاج سید محمد سعید جعفری(شهید شاخص کشوری) گفت: متاسفانه امروز عده ای پیشرفت کشور را وابسته به ارتباط با کشور های غربی می دانند که بسیار جای تاسف دارد.
وی با اشاره به حرکت اخیر عده ای از نمایندگان مجلس در برخورد با موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادامه داد: این حرکت عزت اسلامی و ایرانی ملت بزرگ ایران را خدشه دار کرد و این چنین حرکاتی از سوی نمایندگان دل بسیاری را بدرد آورد.
وی افزود: حرکت این نمایندگان مجلس بیشتر ناراحت کننده بود چرا که در سالروز انقلاب مشروطه چنین حرکتی انجام دادند، مشروطه ای که یادآور شیخ فضل الله نوری می باشد که جان خود را برای مشروعه بودن مشروطه و مجلس نثار می کند و مدرسی که لحظه ای در دفاع از استقلال و دیانت این سرزمین آرام نگرفت تا که به شهادت رسید.
وی گفت: ما نباید فراموش کنیم که در زمان دفاع مقدس همین اروپاییان حتی اجازه ورود سیم خار دار به کشور ما را هم نمی دادند چه برسد به تجهیزات مهم جنگی ، اما مردم ایران با مقاومت و تقدیم شهدای گرانقدر توانستند استقلال و پیشرفت کشور را تضمین کنند.
وی افزود: امروز به برکت خون شهدا و مقاومت مردم ایران در مقابل سلطه گری غربی ها ، ایران یکی از پیشرفته ترین کشور های دنیا در امور مختلف نظیر نظامی ، هسته ای ، نانو ، پزشکی و غیره می باشد و این پیشرفت ها نه با ارتباط با دشمنان همیشگی ایران بلکه با ضمانت خون شهدا و مقاومت مردم ایران بدست آورده ایم.

رییس دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: مردم از آستان قدس رضوی و نمایندگی آن در استان کرمانشاه توقع دارند که به بحث اشتغال در این استان کمک کند.
"علیرضا شهرستانی" روز پنجشنبه در آیین افتتاحیه دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه بالاترین آمار بیکاری در کشور را دارد و قطعا با عنایت آستان قدس رضوی می توان زمینه ی اشتغال و کم کردم بیکاری در استان را فراهم آورد.
وی افزود: مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فرد فرهیخته ای است که امید می رود با همت ایشان و به واسطه حمایت های آستان قدس رضوی و حجت الاسلام والمسلمین رییسی در جهت اشتغال این استان اقدامات مهمی انجام شود.
وی در ادامه ضمن تبریک ولادت با سعادت امام رضا (ع) اظهار داشت: امام رضا (ع) چراغ هدایت بوده و همه مسلمانان به ساحت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) عشق و ارادت دارند.
وی گفت: وجود ائمه اطهار علیهم السلام برای بندگان سراسر نور و رحمت و هدایت است و خدمت به زائران ائمه اطهار به منزله کسب رضای الهی است.
وی افزود: مردم شریف کرمانشاه از علاقمندان ویژه امام رضا (ع) بوده و افتتاح دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه موجب دلگرمی مردم و انسجام خدمات در سطح استان خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: برگزاری باشکوه شعائر  و مراسم  ها همواره باعث نامیدی و وحشت دشمنان می شود.

حضرت آیت الله "مصطفی علما" روز چهار شنبه در نشست با رییس و کارکنان شورای هماهنگی و همچنین مدیران ارشد استان عضو این شورا که بمناسبت سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  برگزار شد گفت:  پشتیبانی مردم از نظام و اسلام  مهمترین پیامی است که این مراسم به دشمنان  منتقل می کند که بسیار مهم و اثر گذار است.

وی افزود: هرچه  این مراسم با هماهنگی و قدرت بیشتری برگزار شود ، تاثیر و انعکاس قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز بیشتر در جهان طنین انداز می شود و به همین دلیل است که فعالیت های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بسیار مهم و حساس است.

آیت الله علما در پایان از زحمات و تلاش های  کارکنان و اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه تقدیر و تشکر کرد. 

اوقات شرعی