نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه: اخلاق و رفتار پیامبر اسلام(ص) مرکز ثقل وحدت امت اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در آیین جشن امشب(شنبه مورخ ۱۶مهر ۱۴۰۱) هفته وحدت، که در مسجد شافعی کرمانشاه با حضور علمای اهل سنت کرمانشاه، استاندار، برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی و مردم برگزار شد، آیت الله علما بر حفظ وحدت به عنوان دستور قرآن تأکید کرد.
امام جمعه کرمانشاه با تبریک فرارسیدن هفته وحدت و تولد پیامبر اسلام (ص) گفت: خُلق عظیم مختص پیامبر اسلام (ص)است، لذا برای این که همه ما امت پیامبر اسلام(ص) هستیم باید شاکر باشیم، زیرا خُلق عظیم پیامبر خدا ست که همه را دور هم جمع کرده، تا آیین بندگی و انسانیت را به ما آموزش دهند.
وی افزود:همه ما مسلمان هستیم و اسلام مبین دین همه ماست و تا روز قیامت زیر پرچم رسول خدا (ص) هستیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه اظهار داشت: خداوند متعال یا مستقیم و یا توسط جبرییل امین(ع) پیامبر مکرم اسلام (ص) راتربیت کرد و رسول خدا هم علی (ع )را تربیت نمود.
آیت الله علما تصریح کرد: کتاب رسول خدا (ص) مهیمن بر دین و کتاب سایر پیامبران الهی است، زیرا قرآن کریم معجزه جاوید پیامبر اسلام (ص)تا دنیا، دنیاست برای همه ما سرمایه است.
امام جمعه کرمانشاه خاطر نشان کرد: باید هوشیار باشیم که، همین اسلام وحدت آفرین است که مورد خشم استکبار جهانی شده و آن ها اسلام را بر نمی تابند، لذا باید همه ما اهتمام به حفظ اسلام داشته باشیم.
این استاد حوزه های علمیه افزود: همین حضور آگاهانه شماست که اسلام را نگه داشته و به عنوان دین رستگاری به جهان معرفی کرده است، لذا می بینیم، به رغم برخی مشکلات، اما مردم در صحنه حضور دارند و به دین اسلام عشق می ورزند.
ایشان با دعوت از مسوولین برای خدمت به مردم یاد آور شد: مسوولین تا می توانند باید خدمتگزاری کنند، زیرا روحیه خدمت به مردم در برنامه امامین انقلاب بوده است.